„Zápasy našich svěřenců byly velmi vyrovnané a rozhodovaly maličkosti a i dobrý los. Bohužel všem se úvodní start do turnaje nepovedl a někteří vypadli v prvním kole. To je holt úděl judistů, stačí jedna chyba a je konec,“ uvedl trenér klubu TJ Start Kolín Břetislav Olexa.

Nejlepší výkon z kolínsé výpravy podala Ryta, která sice v úvodním zápase prohrála, ale v následných opravných bojích se oklepala z nervozity a začala se prát velmi aktivně. Díky krásným hodům goši waza to dotáhla do bronzového konce.

Podařený výkon předvedl i Štěpán Talich, který ve velmi obsazené kategorii U15 do 50 kg porazil tři soupeře. Kuba Hodan po prvním vítězství prohrál v následujícím zápase, který šel do golden score. V opravách porazil soupeře z Maďarska a pokračoval v bojích o bronz. V dalším zápase již Kubovi nezbývalo mnoho sil, které ztratil v předešlých velmi dlouhých a vyrovnaných zápasech. I přesto je 7. místo krásný výsledek.

„Velice děkujeme rodičům (Linda a Pavel Talichovi), kteří pomohli s dopravou. Velký díky patří městu Kolín za zapůjčení vícemístného vozu. Zároveň děkujeme vedení města Kolína za finanční podporu naší sportovní činnosti,“ dodal Olexa.

Konečné umístění kolínských závodníků

3. místo Marharyta Sukhova 3/1
7. místo Štěpán Talich 3/2
7. místo Jakub Hodan 2/2
9. místo Aneta Šípková 1/2
Jan Masopust 1/1
Mikuláš Talich 0/1
Jakub Paroulek 0/1
Tobiáš Matějka 0/1
Otakar Živnůstka 0/1