„Vzhledem ke kolizi termínů se letos nebude konat tradiční Memoriál Václava Boháče v Kolíně na „Svatováclavský“ termín, kdy se konají závody na Hradištku u Sadské, ale v termínu dřívějším. Těšíme se na všechny účastníky, letos budou mít možnost soupeřit s ekipou z východního Slovenska, kterou přiveze můj kamarád Jožka Bechera. Všechny soutěže jsou finančně dotované, žádné padesátikorunové plakety,“ upozornil organizátor Václav Drbal.

Skákat se bude celý víkend. V sobotu závody odstartují kategorií hobby, která je přístupná všem koním a začínajícím amatérským jezdcům i bez závodní licence. Poté přijdou na řadu profesionální jezdecké soutěže v několika kategoriích rozdělených dle obtížnosti a výšky skoků – postupně od obtížností ZM (90 cm), Z (100 cm) a Cena podkovářství Koten obtížnosti ZL s překážkami ve výšce 110 cm.

V sobotu bude den ukončen finálovou soutěží Středočeské jezdecké ligy pro seniory na parkuru L* s rozeskakováním.

Nedělní soutěže uzavře hlavní soutěž L** s překážkami ve výšce 120 cm jako Memoriál Václava Boháče. Vzpomínka na člověka, který zásadním způsoben ovlivnil budoucnost kolínského jezdectví.

Tradiční parkurové závody pod názvem Memoriál Václava Boháče pořádá kolínská Stáj Václav Kolín každý rok už 40 let. Vstup po oba dva dny je zdarma. Občerstvení na místě je zajištěno.

Přijďte se podívat na královský jezdecký sport a podpořit domácí závodníky.