Dominovaly jim především tři. Loňská mistryně ČR v hodu oštěpem Petra Andrejsková totiž poslala v páté sérii své 600 g těžké náčiní až do vzdálenosti nového osobního, a tím i kolínského historického rekordu 55,54 m, čímž vylepšila své maximum o více jak dva metry a na dostřel se přiblížila i limitu pro ME v Curychu. Skvěle si vedla také sprinterka Helena Jiranová, která vylepšila své i kolínské maximum už v rozběhu na 100 metrů časem 12,11 s, ale ve finále, které po tvrdém boji o setinku vyhrála, pokořila jako první Kolíňačka hranici 12 vteřin vynikajícím časem 11,92! Třetí vítězství kolínských žen vybojovala v Olomouci dorostenecká tyčkařka Zuzana Pražáková, která zdolala 375 cm. Její radost z vítězství byla o to větší, že tento výkon znamená limit pro účast na evropské kvalifikaci pro olympijské hry mládeže a Zuzana tak ví, že bude v Baku bojovat o start na olympiádě v Číně!

Důležité body do extraligové soutěže přidaly ještě Šárka Buranská, která obsadila v trojskoku druhé místo výborným skokem dlouhým 12,48 m, k němuž přidala ještě čtvrtou příčku v běhu na 100 m překážek časem 15,07 s, a Iveta Putalová, která na 800 m doběhla třetí za velmi kvalitních 2:12,29.

Kolínští muži byli o poznání méně úspěšní, i když i oni předvedli dva výborné výkony. Zasloužili se o ně výškař Matyáš Dalecký, který obsadil třetí příčku za kvalitních 213 cm, a Zdeněk Baláček, který v závodě na 400 m obsadil čtvrté místo časem 49,15 s. Oštěpař Pavel Peňáz poslal své náčiní do vzdálenosti 55,97 m a Jakub Rychlík zaběhl 1500 m za 4:13,94. Tyto dva výkony mají ale jen malou šanci zařadit se v celkovém hodnocení všech extraligových mítinků mezi desítku bodovaných.

Dvě kolínské osmistovkařky, které nestartovaly na olomouckém mítinku, se představily na 17. ročníku Memoriálu Zuzky Krejčové v Liberci, kde se jim dařilo. V hlavním závodě mítinku obsadila Martina Uvizlová druhé místo za 2:16,26 a hned za ní doběhla juniorka Renata Vocásková v čase 2:16,96.

(Jiří Tuček)