VYROVNANÁ BILANCE

Medvědi se v letošní sezoně utkali se Slunetou dvakrát. A bilance je vyrovnaná. V úvodu sezony Kolín na půdě soupeře vyhrál nejtěsnějším možným rozdílem (87:86), v odvetě doma pak o dva body prohrál (90:92).

KOLÍNU CHYBÍ TŘI OPORY

Od těchto střetnutí však uplynulo hodně času a kádr obou týmů zaznamenal jisté změny. Citelnější ztráty jsou však na straně Kolína. V průběhu sezony přišel o reprezentanta Šafarčíka a nyní i o Číže. Do předkola, minimálně prvních dvou zápasů, nezasáhne ani Šoula, který bude play off hrát za prvoligový Jindřichův Hradec, odkud do Kolína přišel na hostování.

PAVEL BENEŠ: ČESKÁ NÁS SILNÝ TÝM

„V předkole nás čeká silný a konsolidovaný tým, který má velmi dobře poskládané družstvo ze zkušených českých hráčů a cizinců. I když v této minisérii nejsme favorité, rozhodne nedáme svoji kůži lacino a budeme bojovat o postup do play off se vší vervou a odhodláním,“ hlásí trenér Kolína Pavel Beneš.

„Předkolo play off s Kolínem bude především o nás a naší obraně. I přes odchod dvou klíčových hráčů Šafarčíka a Číže má Kolín stále svou sílu, a to především na útočné polovině,“ uvedl trenér Ústí Antonín Pištecký.

PIŠTECKÝ: CESTA K ÚSPĚCHU VEDE PŘES KVALITNÍ OBRANU

„Trojici ofenzivně laděných amerických hráčů, výborně doplňuje nestárnoucí Machač a zkušený Bratčenkov, který se vrátil po vleklých zdravotních potížích do sestavy. V posledních kolech se bodově dokázali také připojit mladíci Dlugoš, Novotný a Šoula. Bylo by tedy naivní se soustředit pouze na pár hráčů. Cesta k úspěchu povede přes kvalitní obranu po celou dobu utkání, kde si musíme pohlídat především rychlý přechod na útočnou polovinu a eliminovat otevřené tříbodové střely kolínských hráčů,“ dodal Antonín Pištecký.

Série se hraje na dva vítězné zápasy. První se hraje v Ústí už tento pátek a druhý v Kolíně hned v neděli od 15 hodin. Případný třetí rozhodující duel by se hrál opět v Ústí v úterý 16. dubna.