Půjde o přímý souboj o druhé místo tabulky. Oba celky do něj nastoupí po náročných bojích v evropských pohárech.

Medvědi na domácí palubovce ve středu porazili KK Depolink Škrljevo o jediný bod a zajistil si tak s předstihem postup do play-off Alpe Adria Cupu. Brněnský tým se představil letos poprvé v ENBL, kde obhajuje bronz z loňské sezony. V polském Štětíně nejprve prohrál s domácím týmem 78:87 a den poté podlehl i estonskému Tartu 75:77.

„Musíme se koncentrovat na zastavení přechodové fáze soupeře. Brno hraje rychle dopředu a to nesmíme dovolit. Naším cílem je na domácí palubovce zvítězit a udržet se na druhém místě tabulky,“ uvedl kolínský asistent Filip Rytina.

Brno v letošní sezoně obměnilo a omladilo kádr, trenér Lubomír Růžička dává mnoho prostoru mladým talentům z brněnského programu Next Generation. Zahraniční posily Chatman a Mishula táhnou brněnský tým v útoku spolu s reprezentačním rozehrávačem Půlpánem, Richardem Bálintem, Šimonem Puršlem a Richardem Körnerem.

„Víme, že nás nečeká nic lehkého, navíc náš herní projev ve středečním utkání nebyl dobrý. My ale jdeme zápas od zápasu a chceme vyhrávat, především na domácí palubovce,“ řekl křídelní útočník Kolína Filip Novotný.

Utkání v hale Spojů začíná v 17.45 hodin.