Divize – skupina B

Mužský A tým FBC Pitbulls Kolín zaujal v prvním kole precizní obranou a vybojoval dvě výhry. V pražské a středočeské divizi je velmi silná konkurence, protože probojovat se do ní znamená postoupit postupně z pěti nižších soutěží. Očekává se, že tabulka bude velmi vyrovnaná až do posledního kola.

A zatímco v prvním kole se Kolín mohl pochlubit nejlepší obranou, ve druhém kole exceloval útok. Po výhrách 6:5 nad týmem BLACK ANGELS B BENFICA a 8:7 nad mužstvem Florbalová akademie MB „A“ se Kolín pyšní bilancí čtyř výher ze čtyř zápasů a zatím jako jediný ve své soutěži neztratil ani bod a suverénně vede tabulku.

„V obou zápasech jsme si situaci zbytečně komplikovali. Vždy, když jsme mohli odskočit, přišla nějaká chyba nebo nešťastný gól, takže byla obě utkání dramatická a otevřená až do konce. Ale respektujeme sílu obou soupeřů a podobné vydřené výhry jsou velmi cenné, někdy dokonce užitečnější než snadné vítězství,“ uvedl kolínský trenér Petr Vrána.

Sestava: Lepší, Šamánek, Lejnar – Skoták, Cícha, Horák D., Hlavatý – Chyba, Hodan, Vrána J., Kukal, Kubka, Novotný J., Louda, Kloc, Janeček. Trenér: Petr Vrána.

PH+SČ přebor mužů – skupina D

Mužský B tým chtěl navázat na úvodní dvě výhry, ale oba zápasy ve druhém kole si zkomplikoval špatnými vstupy do zápasů. V zápase proti rezervě Benešova už Kolín i přes závěrečný nápor nedokázal ztrátu dohnat a prohrál.

Ve druhém zápase proti týmu VSK ČVUT Praha Neo se skóre přelévalo ze strany na stranu, ale kolínský tým bojoval až do samotného závěru, což se mu vyplatilo. Vítězná branka padla pouhé dvě vteřiny před závěrečnou sirénou.

Po čtyřech kolech tak Kolínu zatím patří průběžné druhé místo v tabulce.

Sestava: Šamánek – Kouba, Radina, Havránek, Rybníček – Cícha, Slavík, Neruda, Vidner, Kloc, Janeček, Novák.

3. liga juniorů – skupina 3

Junioři vstoupili do prvního ligového turnaje sezony v silné sestavě a ambice ukázal už zápas proti pražskému Texasu. Řada kolínských juniorů má zkušenosti z mužského A týmu a zároveň byla sestava doplněna o šikovné dorostence. Přestřelka skončila 16:4 ve prospěch Kolína.

Ve druhém zápase čekal Kolín ambiciózní tým z Kralup, který se mohl pochlubit pozornou obranou a spolehlivým gólmanem, takže se kolínští střelci tentokrát těžko prosazovali a Kralupy zvítězily těsně 3:2.

PH+SČ liga dorostenců – skupina C

Dorostenecký tým narazil na ambiciózní tým z Říčan, který zatím vede celou tabulku. Pitbullové do zápasu vstoupili odhodlaně, ovšem Říčany postupně převzaly nad utkáním kontrolu a do konce první třetiny vedly 3:0. Kolínští hráči sice v průběhu stav korigovali, ale soupeř skóre navyšoval až na konečných 11:3.

I do druhého zápasu měli svěřenci trenérů Smejkala a Vidnera dobrý vstup a tentokrát se to dařilo podtrhnout i vstřelenými brankami. Pitbullové si zkušeně celý zápas hlídali a oporu měli i v jistém gólmanovi. Po výhře 9:4 tak kolínský tým drží průběžné druhé místo v neúplné tabulce.

Sestava: L. Mareš, M. Pilch – M. Jelínek, L. Holoubek, T. Mlynář, D. Tran – M. Le Xuan, K. Kadlec, Š. Mlynář, M. Hendrych, P. Novotný, J. Veselý, M. Brož, T. Humpolák. Trenéři: Jindřich Smejkal, Jakub Vidner

Přebor dorostenek – skupina 3

Dorostenky zatím především sbírají zkušenosti, ale i tak je s každým dalším zápasem vidět pokrok. Bohužel v obou víkendových zápasech sahaly Pitbullačky po bodech, o které přišly až v samotném závěru. Nejprve nestačily na tým FBC Texas DDM P6 (8:9) a poté FBC Plzeň (4:8).

„Děvčata mě překvapila, na zápasy se hezky koukalo a je vidět, že se holky každým tréninkem a zápasem zlepšují. Bohužel v pár momentech polevily a to se podepsalo na výsledcích, ale pracujeme na tom,“ konstatoval kolínský trenér Michal Chocholatý.

Sestava: Semotamová – Chocholatá Adéla, Chocholatá Anna, Klepalová, Táborská, Pilchová, Volejníková, Bohatová, Karlová, Dusbabová, Hlavatá, Vejdělková, Martínková, Komárková. Trenér: Michal Chocholatý.

Liga starších žáků – skupina 3

Starší žáci nastoupili v omlazené sestavě a v prvním zápase byla znát určitá nervozita a nesehranost. Ovšem další zápasy už nabídly kvalitní podívanou.

Pitbulláci druhý zápas ve skupině vyhráli 10:4, a i když v souboji o třetí místo těsně podlehli Spartě, za odvážný výkon se rozhodně nemuseli stydět.

Domácí turnaj museli Pitbulláci kvůli komplikované situaci s kolínskými halami odehrát ve Vlašimi.

Výsledky Kolína: FBC Kutná Hora 0:6, FBC Kralupy nad Vltavou 10:4, ACEMA Sparta Praha Barr 4:5.

Liga elévů 3+1 – skupina 3

Elévové si na domácím turnaji užívali bouřlivou atmosféru. V sestavě nastoupilo několik nováčků a oproti jiným soupeřům byla kolínská soupiska hodně mladá. Ovšem u mládežnických kategorií jsou výsledky na vedlejším místě a základem je sbírat zkušenosti a sportem se bavit, jak poznamenala kolínská trenérka Eliška Hadrovská.

(Petr Cícha, Martin Le Xuan a Kateřina Vejdělková)