Pro Kolín to byla historická událost, poprvé nastoupil ve vyřazovací části evropské soutěže. A právě to se možná projevilo na jeho hře. Dlouho se herně trápil, nedařilo se mu v obraně a v útoku už vůbec ne. Třeba za první čtvrtinu zaznamenal pouze devět bodů a za první poločas skóroval pouze jednou zpod koše.

Brzy také prohrával dvouciferným rozdílem. A v tomto duchu probíhal skoro celý zápas. Bylo jen otázkou, jestli se Medvědi z útlumu dostanou. Když se na začátku třetí části trefil Mareš za tři body, stáhl manko svého týmu na devět bodů. Svitla naděje. Probudilo se i publikum.

Chance liga: Prostějov - Kolín
Foto: Jestřábi rozevřeli křídla ve druhé části, Kozlům nasázeli tři góly

Do ještě lepší pozice se Kolín dostal na začátku čtvrté čtvrtiny. Mareš se opět trefil z dálky, po něm přidal koš s faulem Číž a domácí rázem byli na dostřel. Rozdíl byl už pouze tříbodový.

Vídeň ale dokázala zareagovat a opět odskočit na výraznější rozdíl. Čtyři minuty před koncem vedla o deset bodů.

Nad Medvědy se opět začala stahovat černá mračna. Jenomže ti v sezoně už několikrát ukázali, že i takové situace pro ně nejsou cizí. V závěru začali těžit z jen osmičlenné a fauly stále víc zatížené ekipy Vídeňanů, kteří zápas dohrávali s pěti provozuschopnými hráči. Dramatickou koncovku nakonec urvali pro sebe a do odvety tak půjdou s minimálním náskokem.

Minižáci Kolína U12 porazili Kbely o čtyři body.
Koncovka pro silné povahy. Kosík rozhodl dalekonosnou střelou v poslední vteřině

Kolín táhl za výhrou především Michal Mareš, který zaznamenal 23 bodů. Pro křídelníka Medvědů to byl v probíhající sezoně čtvrtý dvojciferný večer. Ale ten nedůležitější. I díky němu Kolín vyzrál na lídra rakouské Bundesligy.

Body: Mareš 23, Šiška 11, Číž 8, Lošonský 8, Slavinskas 7, Petráš 6, Jelínek 5, Novotný 3, Dlugoš 3 – Rados 18, Vujosevic 16, Murati 12, Savic 10, Siriscevic 6, Mateo 5, Manigat 5. Průběh: 8:19, 30:42, 46:55.