První čtvrtina patřila Kolínu. Soustředěnou hrou si vypracoval luxusní náskok a vyhrál ji 20:12. V dalším průběhu hry však Ostrava zpřesnila střelbu, zpevnila obranu a po třech čtvrtinách už bylo o vítězi tohoto důležitého střetnutí v podstatě jasno. Domácím pak jen stačilo udržovat si dostatečný odstup.

„Domácí předvedli svůj bojovný výkon. V první čtvrtině jsme hráli tak, jak bychom měli hrát celý zápas. Bohužel to tým nevydržel. Hlavně jsme nedokázali žádného z hráčů Ostravy ubránit v soubojích jeden na jednoho. To byla hlavní chyba," řekl hostující kouč Predrag Benáček.

Trenér Nové huti Dušan Medvecký byl rád za vítězství. „Kolín vstoupil do utkání velmi dobře a nastřílel za čtvrtinu dvacet bodů, což je na nás moc. Pak jsme začali lépe bránit, možná i Kolín neproměňoval šance, a díky tomu se šlo za vyrovnaného stavu na přestávku. Velký problém byly trestné hody," zmínil Medvecký.

„Do druhého poločasu jsme už šli koncentrovanější, vypracovali si náskok přes deset bodů, a v tu chvíli bylo v podstatě po zápase," uvedl Dušan Medvecký.

„Máme vítězství, za které jsem strašně rád," dodal lodivod ostravského mužstva.

„Ostrava předvedla velmi bojovný výkon. S malým počtem hráčů , kteří nemají moc ligových zkušeností, nás porazila. My jsme dnes dobře začali. První čtvrtinu jsme hráli, tak jak jsme si představovali a jak jsme chtěli hrát celý zápas. To se bohužel nestalo. To není jen v dnešním utkání, ale přenáší se to i z té loňské. Teď se k tomu přidali i další američtí rozehrávači, kteří nebrání, tak jak mají. Dále velmi špatně organizují hru a jsou z formy. Především Hunt. Allen se pak musí dostávat do role, která není jeho a pak naše útoky vypadají, tak jak vypadají. Pořád se to opakuje. To je problém, který se nedá vyřešit tréninkem, to je v dovednostech a schopnostech hráče," konstatoval Benáček.

Kolín prohrál páté utkání v řadě a v tabulce mu patří devátá příčka. Další duel odehraje ve středu doma. Od 17.45 přivítá Ústí nad Labem. A s novicem v sestavě. Vedení klubu totiž angažovalo Chrise McEachina. Šestadvacetiletého Američana čeká v Kolíně měsíční try-out. Sezonu 2014/2015 odehrál ve Finsku za tým BC Jyvaskyla, kde dosáhl průměru 21,8 bodů a 9 doskoků na zápas.

Body: Hooker 16, Bohačík 15, Kerr 15, Číž 9, Medvecký 7, Klímek 6, Koloničný 5, Urbánek 2 – Allen 19, Vocetka 11, Ličartovský 9, Faifr 8, Machač 8, Skinner 5, Aušprunk 4, Hunt 2. Rozhodčí: Paulík, Nejezchleb, Večeřa. Střelba za 2 body: 41/27:39/18. Trojky: 22/2:23/6. TH: 27/15:14/12. Doskoky: 33:29. Chyby: 21:27. Fauly: 27:21. Diváků: 500. Čtvrtiny: 12:20, 18:9, 21:11, 24:26.