O osudu utkání se rozhodlo již v první polovině zápasu. V průběhu čtrnácté minuty Medvědi prohrávali 20:43. V dalším průběhu šlo o to, jestli se jim podaří manko smazat. Nepodařilo. Kosmeticky upravit výsledek se jim podařilo až v posledních vteřinách, to už na hrací ploše nastupovala spousta hráčů z lavičky.

„Do utkání jsme nevstoupili dobře a odehráli jsme opravdu špatné utkání. Nepřidalo nám ani to, že jsou indisponováni Zollo, Purifoy a Walton. Utkání nám prostě nevyšlo, pokusíme se z něj poučit a dostat se do dobré pohody a připravit se na předkolo play-off,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

„Očekávali jsme těžký zápas, jak naše společné zápasy bývají, ale poučili jsme se z toho posledního, že musíme hrát až do konce. Měli jsme kontrolu celých čtyřicet minut,“ řekl trenér USK Dino Repeša.

„Jsem velmi potěšen z přístupu hráčů v prvních minutách zápasu. Hráči odvedli dobrou profesionální práci a musíme pokračovat tak dále a připravit si dobrou pozici pro předkolo play-off,“ dodal.

Do konce nadstavbové části chybí odehrát dvě kola. Kolín je druhý. Aby předskočil USK, musel by dvakrát vyhrát a Pražané dvakrát prohrát. Stane se zázrak?

Body: Thompson 31, Novotný 16, Číž 9, Šoula 8, Walton 6, Machač 5, Bratčenkov 4, Dlugoš 2, Purifoy 2 – Appleby 23, Stevanovic 23, Vukosavljević 20, Tůma 10, Mareš 8, Samoura 6, Petružela 2. Rozhodčí: Blahout, Nejezchleb, Baudyš. Střelba 2 body: 28/19:42/25. Trojky: 30/11:21/9. TH: 17/12:15/15. Doskoky: 27:33. Chyby: 17:21. Diváků: 527. Hráč utkání: Stevanovic Marko (USK).