„Gratuluji Predragovi a jeho týmu k pravděpodobně  dobrému výkonu, ale my jsme nebyli tím soupeřem, který by jejich výkon nějakým způsobem prověřil. Jsem hluboce zklamán z přístupu hráčů hlavně v začátku utkání. Nechali jsme Kolín rozjet," rozčiloval se trenér Jindřichova Hradce Karel Forejt.

„Věděli jsme, že on může z jistých důvodů nastupovat pod nějakým psychickým tlakem a že potřebujeme pohlídat začátek utkání. Bohužel se tak nestalo. Hráli jsme velice hloupě, alibisticky. Hráli jsme bez faulů, vůbec jsme nepoužívali fauly. Pro mě nepochopitelná věc, jak se tým může během tří dnů takhle změnit. Asi nám narostly nosy příliš vysoko a Kolín nás dobrou hrou a dobrou taktickou připraveností vrátil úplně na zem," dodal Forejt.

„My jsme si před zápasem dali tři úkoly. Prvním úkolem bylo to, že dobře ubráníme jejich rozehrávače Rollse, protože to je tvůrce jejich hry a v útoku nejdůležitější hráč. To se nám povedlo. Chci poděkovat Mitchellovi a Lewisovi, spolu s trojicí našich podkošových hráčů, kteří tu práci udělali velmi dobře. Na to navážu naším druhým úkolem a to ubránit pick and roll, který soupeř hodně používá hlavně s americkým rozehrávačem. To jsme dokázali. Třetí náš úkol byl ubránit útočný doskok soupeře. To se nám taky povedlo. Ale musím říct, že částečně, protože Ringgold  doskočil pětkrát, ale ostatní hráči útočné doskoky neměli," uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

Duel těchto dvou soupeřů sliboval dramatickou podívanou. Jenomže místo přetahované se duel změnil ve spanilou jízdu hráčů Kolína. Ti si již v úvodu první čtvrtiny vytvořili náskok 21 bodů. Bylo otázkou, jestli se hostům podaří ztrátu smazat, nebo naopak domácí budou své vedení navyšovat. Platila druhá varianta. Kolíňáci předváděli střelecké hody a každý z hráčů se zapsal na listinu střelců. Prim zasloužili zejména Machač a Sýkora. Tomu se povedl husarský kousek a trefil tři trojky v řadě.

Náskok Kolína postupně narůstal. V jednu chvíli byl rozdíl ve skóre jednačtyřicet bodů! Prostě pohoda. Nakonec z toho byl jeden z nejpovedenějších výkonů v historii nejvyšší soutěže.

„Zápas v Jindřichově Hradci jsme prohráli, protože nám Rolls dal dvacet bodů a soupeř měl skoro dvacet útočných doskoků. Dneska jsme si to pohlídali a myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Musím pochválit kluky za dobrou obranu. Hlavně v první čtvrtině byla obrana vynikající. Taky jsme v útoku hráli jako tým, snad podruhé v sezoně. Měli jsme 27 asistencí a 10 ztrát. Zatím jsme v zápasech měli větší počet ztrát než asistencí, teď se to otočilo. Řekli jsme si mezi sebou nějaké věci a to se přeneslo do utkání. Věřím, že nám to vydrží dál," dodal Benáček.

Machač dosáhl mety 6000 bodů

To ale nebyl jediný příběh, který se ve středu v hale Spojů odehrál. Druhým byl výkon Davida Machače. Kapitán Kolína proti Jindřichovu Hradci dosáhl na metu 6000 nastřílených bodů, což ho vyneslo do první třicítky historickým tabulek Mattoni NBL.

„Ono je asi jedno, jestli člověk dá pět tisíc nebo šest tisíc bodů," řekl skromně David Machač. „Je to tím, že už hraju dlouho. A kde jsem byl, tak jsem hrál hodně a když člověk hraje, tak dá body. Navíc se mi vyhýbala zranění," dodal muž, jenž se stal nejlepším střelcem zápasu a po zásluze byl vyhlášen i nejlepším hráčem utkání.

„Byli jsme od začátku v laufu. Každý, kdo vystřelil, dal koš. Taky jsme hráli dobrou obranu. V týdnu jsme si něco řekli k útoku i obraně a dneska jsme to dodržovali, takže proto tak jednoznačné vítězství. Doufejme, že se tímto zápasem sezona otočí a začneme hrát lepší basket, než jsme hráli doposud," podotkl 205 centimetrů vysoký pivot.

Snad bude jeho příběh a jeho kamarádů ještě nějakou dobu pokračovat…

Body: Machač 22, Sýkora 13, Zuzák 12, Field 12, Mitchell 10, Horák 10, Ličartovský 10, Lewis 4, Holý 1 – Tracey 20, Ringgold 11, Vošlajer 8, Pavlík 8, Aušprunk 5, Frohde 3, Sahan 3. Rozhodčí: Dolinek, Vondráček, Jeřáb. Střelba za 2 body: 25/38:18/45. Trojky: 7/28:6/23. TH: 23/27:4/9. 5 chyb: 34. Horák – 35. Tracey. Průběh: 31:10, 53:27, 76:45. Diváků: 540. Nejlepší hráč: David Machač (Kolín).