Severočeši v první čtvrtině přihlíželi bodovému uragánu ze strany Kolína. Během deseti minut jim totiž hosté nasázeli neuvěřitelných 39 bodů a vypracovali si skoro dvacetibodový náskok.

„Věděli jsme, co nás čeká. V posledním zápase Kolín nasázel USK v první čtvrtce 35 bodů. Jenže jsme byli hloupí, trapní. Někteří hráči nebojovali, to mi hlava nebere. Po úvodních deseti minutách bylo po zápase. Asi jsme oslavovali výhru v Ústí,“ kroutil hlavou děčínský trenér Tomáš Grepl.

„Nechci, aby to vyznělo nějak sebevědomě, ale přijeli jsme si do Děčína po postup. Podle toho to vypadalo, prokázali jsme, že se nacházíme v určité herní pohodě,“ usmíval se trenér a manažer Kolína Miroslav Sodoma.

Domácí, kterým opět chyběli Grunt, Ježek, nebo Houška, sice v závěru svého soupeře dotahovali, stáhli ho na šest bodů, ale na obrat v zápase už to nestačilo. Postup do čtvrtfinále byl daleko, pro něj si nakonec v pohodě dokráčel Kolín.

„Po tom tragickém úvodu se to zlepšilo. Ale my nemůžeme začít hrát, když prohráváme o 20 bodů. To nejde. Pokud někteří hráči nebudou bojovat, tak si nezaslouží děčínský dres,“ zlobil se Grepl.

 „My jsme museli některé hráče pošetřit. Přeci jen ten program je teď hodně nabitý. Děčín tak logicky náskok stahoval. Ale jsme rádi za výhru a i za to, že jsme Děčín potřetí v sezoně porazili,“ dodal dobře naladěný Sodoma.

Nejvíce bodů: Šiška, Kroutil 19, Kotásek 14, Šćekić 11 – Novotný 17, Číž 16, Wallace 13. Průběh: 20:39, 41:57, 55:75.

Nový formát Českého poháru

Vzhledem k epidemické situaci a přerušení všech amatérských sportovních soutěží už na podzim roku 2020 musel Výbor ČBF schválit nový systém soutěže, do které se zapojily jen profesionální týmy, tedy družstva Kooperativa NBL.

Přímý postup do FINAL 8 si zajistily týmy na 1. – 4. místě loňského pořadí Kooperativa NBL, které bylo určeno podle tabulky po skončení základní části. Jistou účast na závěrečném turnaji Českého poháru tak mají Nymburk, Opava, Svitavy a Pardubice.