Brno vedlo v utkání pouhé dvě minuty. Bylo to v úvodu a hlavně zásluhou Egwuongwua, který měl přesnou ruku a v 7. minutě tak jeho tým otočil na 13:12. Jenže hosté následně začali černého střelce lépe strážit, sam byli pod soupeřovým košem odvážnější a během chvíle bylo 13:19.

Dá se říci, že pak už zápas víceméně kontrolovali, přestože Brno pořád jejich náskok stahovalo a nepouštělo Kolín do výraznějšího trháku.

S druhou částí ale hostující tým moc spokojený nebyl. „Byly to dva rozdílné poločasy. V prvním jsme dobře bránili, rotovali a v útoku hráli kolektivně. Ve druhém nás bohužel Brno přetlačilo v obraně a my začali mít problémy," mrzelo čtrnáctibodového střelce Kolína a zřejmě nejlepšího hráče zápasu Davida Machače.

Dodal, že hosté neměli žádné volné střely. „Ale stále byl rozdíl ve skóre přibližně o deset, a proto jsme si zápas pohlídali. Jistili jsme, aby rozdíl nepřešel do pěti bodů, protože pak by to mohly být nervy."

Trenér Predrag Benáček byl ale rád, že tým získal v Brně to, proč si přijel, tedy vítězství. „Splnili jsme cíl. Bylo to stejné, jako když hrálo Brno u nás doma. Říkal jsem, že to není jednoduchý soupeř. Navíc hráli kompletní," všiml si zkušené jihoslovanský kouč.

Podle něj se kvality Brna projevily už do pauzy, ale i tak byl spokojený jeho tým. „Jenže poté jsme přestali bránit a dostali jsme přes padesát bodů. Po dlouhé době jsme měli problém s útočným doskokem soupeře, protože Brno výborně doskakovalo a míče ihned vyhazovalo na trojkové střelce. Kdyby zápas trval o pět minut déle, výsledek mohl být jiný," uznal Benáček.

Domácí trenér trenér Tomáš Pětivlas s ním souhlasil. „Bohužel se nám nepovedla první půlka, a i přestože jsme ve druhé podali výborný výkon, tak nám chybělo ještě pět minut, abychom to úplně otočili. Kolín měl několik šťastných střel, kdy hráči skórovali z nemožných pozic," řekl Pavlas, který mužstvo speciálně na Kolínské připravoval, ale nebylo to nic platné.

„My jsme se na Kolín dlouho připravovali, ale obrana nám bohužel začala vycházet až ve druhé půlce, přestože byli na hřišti stejní hráči a Kolín hrál úplně stejně. Náš výpadek byl hlavně v útoku, když jsme nebyli trpěliví při přebírání hostujících hráčů, nehráli do vyložených pozic a nepomáhali si útočným doskokem," štvalo Pětivlasa, podle něhož se vše po poločasové pauze rapidně otočilo. „Hráči si na přebírání zvykli a začali jsme Kolín přehrávat. Šťastné střely však hosty zachránily. Nejlepším hráčem byl podle mě Machač, měl přesnou ruku," dodal kouč Brna.

MMCité Brno – BC Geosan Kolín 79:87 (15:22, 26:43, 50:66). Nejvíce bodů: Egwuonwu 19, Zachrla 18, Prášil 17, Jones 14 – Bakič 18, Machač 14, Glover 13, Skinner 12, Hunt 10. Rozhodčí: Dolinek, Kapl, Pokorný. TH: 12/6 – 21/18. Diváků: 300.