„Pro nás to bylo velmi důležité utkání. Byl tu tlak, chtěli jsme vyhrát a zůstat tak na šestém místě. A nejhorší je hrát utkání, které jsou podle tabulky vyhraný předem v hlavách hráčů," uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

„Gratuluji domácím k vítězství. Myslím, že na tuto sezónu poskládali ten tým velmi dobře. Každému soupeři dělají problémy. Na domácí palubovce jsou výborný a venku se výsledky také dostavily a já osobně věřím, že je to tým, který může hrát o medaile," konstatoval trenér Svitav Stanislav Petr.

Kolín před vlastními fanoušky ukázal svoji sílu. Ani jednou neprohrával, občas sice zahazardoval s luxusním náskokem, soupeře ale neustále držel na distanc. Ten sice v průběhu zápasu předvedl dvě desetibodové šňůry, nikdy to však nestačilo k tomu, aby vývoj obrátil.

Ze strany Kolína to bylo opět kolektivní představení. Všichni hráči, kteří se dostali na palubovku, skórovali. Šest z nich dokonce dosáhlo na dvouciferný počet bodů.

Nejvyšší rozdíl ve skóre byl necelých šest minut před koncem, kdy Kolín vedl o 19 bodů (79:60). Po zásluze se tak radoval z osmé domácí výhry v řadě.

„Utkání jsme začali dobře. Navíc jsme využili toho, že nehrál Jones, jejich hlavní rozehrávač. Museli jej nahradit ostatní hráči. Z toho vyplynulo 25 ztrát, ale my jsme z těch ztrát nedokázali dát lehké koše. Svitavy odehrály zápas dostatečně dobře a pro nás to byl nepříjemný soupeř. Určitě umíme hrát lépe než jsme předvedli dnes," dodal Benáček.

„V dnešním zápase jsme postrádali našeho hlavního rozehrávače Jonese a od toho se ten zápas odvíjel. Prostě a jednoduše kluci, kteří zastávali jeho pozici, na to nejsou zvyklý a z toho plynulo velké množství ztrát a pro domácí lehké koše. Co se ale týká střeleckých procent, byl zápas celkem vyrovnaný a díky našim ztrátám měli domácí o patnáct střel více než my a to prakticky rozhodlo. Nemohu hráčům vytknout, že by nebojovali, ale bez klasického rozehrávače to jde velmi těžko," podotkl Stanislav Petr.

„Dneska jsme chtěli vyhrát, abychom si udrželi šesté místo. Ze začátku se nám moc nedařilo eliminovat útočný doskok Svitav a ten zápas byl takový vyrovnaný. Pak se to ale zlepšilo ve druhém poločase. Odskočili jsme jim a drželi si náskok deseti a více bodů," řekl autor 11 bodů Kolína Karel Aušprunk.

„Bez hlavního rozehrávače se hraje těžko, když my křídla nejsme zvyklý pořád rozehrávat. Z toho pramenily jednoduché ztráty a Kolín z toho dal jednoduché koše. Sice jich nedal tolik, kolik jich dát mohl a tím nás vlastně držel pořád ve hře. Takže vlastně porážka o třináct bodů s pětadvaceti ztrátami není tak hrozná. My pořád bojujeme o play-off a jeli jsme sem s tím, že se pokusíme překvapit, ale v takovémto složení a s tímto množstvím ztrát to prostě dnes nešlo," posteskl si křídelní útočník Svitav Tomáš Teplý.

Body: Skinner 15, Bakić 13, Aušprunk 11, McEachin 11, Horák 10, Machač 10, Ličartovský 9, Hunt 4, Vocetka 3, Glover 2 – Barker 15, Doaks 15, Teplý 12, Bruinsma 7, Špaček 7, Vaňák 7, Bašta 6, Jaroš 6. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Kec. Střelba za 2 body: 52/27:40/18. Trojky: 19/6:19/8. TH: 18/16:18/15. Doskoky: 37:35. Chyby: 26:20. Pět chyb: 34. Bruinsma, 40. Bašta (oba Svitavy). Diváci: 560. Průběh: 21:15, 45:32, 64:53. Nejlepší hráč: Karel Aušprunk (Kolín).