„Titul mistra v NBL nebyl udělen. Byl udělen titul vítěz po základní části,“ uvedl předseda ALK NBL Tomáš Kotrč.

Výbor ČBF přijal doporučení Asociace ligových klubů a celková tabulka tedy skončila po základní části. Znamená to, že první je Nymburk, druhá Opava a třetí Svitavy. „Nikdo nesestupuje a baráž se hrát nebude. Příští ročník se bude hrát opět s dvanácti kluby. O udělení divoké karty na případné rozšíření se neuvažovalo,“ dodal Kotrč.

„Jsme rádi, že výbor s konečnou platností rozhodl a víme, na čem jsme. Hovořilo se o více variantách a rozhodnutí určitě nebylo lehké. Každý na to může mít svůj názor a být nespokojený, ale za nás je tato varianta asi nespravedlivější,“ uvedl manažer BC Kolín Miroslav Sodoma. „Nyní víme, na co a jak se máme připravovat, i když ještě nějaké otazníky tam jsou,“ dodal.

„Byly dva názory a debata byla poměrně dlouhá. Názory se lišily na metodiku, zda je dobré soutěže rozšiřovat nebo nerozšiřovat. Nakonec zvítězila varianta, že by měly být zachovány systémy soutěží jako v letošním roce a spíš se dlouhodobě zaměřit na rozvoj soutěží, a to včetně otázky, zda je dobré mládežnické soutěže rozšířit, nebo naopak třeba zúžit. Na rozdíl od nejvyšších soutěží dospělých se v mládežnických kategoriích pořadí nevyhlašuje,“ podotkl generální sekretář ČBF Michal Konečný.