Kolín v prvním duelu prohrál na půdě soupeře o 28 bodů, jestliže chtěl pomýšlet na postup, musel zvítězit ještě větším rozdílem. Už předzápasové představování týmu naznačovalo, že to je téměř nemožné. Chyběl Šafarčík, Pajovič a dlouhodobě zraněný Bratčenkov.

Od začátku to byla přetahovaná. Kolín vedl nejvýš o sedm bodů, na konci první čtvrtiny ale ztrácel. Pardubice se pomalu dostávaly do tempa. V poločase vedly 44:39.

Ve třetí čtvrtině Medvědi už ztráceli třináct bodů, ale nevzdali se a postupně začali manko stahovat. To se jim ve 32. minutě po Čížově trojce podařilo (69:69).

Za další dvě minuty bylo rozhodnuto. Pardubice si rychle opět vybudovaly dvouciferný náskok, který udržely až do konce.

„Šli jsme do zápasu s cílem vyhrát, a nechtěli jsme se ohlížet, o kolik musíme vyhrát, abychom přes Pardubice postoupili. Zápas se lámal až ve čtvrté čtvrtině, takže si myslím, že hráči udělali pro úspěch maximum. Bohužel Pardubice těžily z větší rotace a proměňovaly svoje střely s velkou úspěšností. Pardubicím gratuluji a přeji hodně štěstí ve Final 4,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

Body: Skinner 23, Číž 14, Horák 10, Vocetka 9, Dokoupil 9, Machač 9, Bakič 7 – Spearman 22, Pandula 18, Kohout 11, Kent 10, Půlpán 8, Martin 7, Potoček 7, Švrdlík 6, Welsch 4, Nečas 1. Rozhodčí: Hošek, Kapaňa, Karafiát. Střelba za 2 body: 22:35/25:46. Trojky: 6:22/12:33. TH: 19:21/8:12. Čtvrtiny: 19:21, 20:23, 25:25, 17:25.