BC Unikol Kolín - Pardubice 86:73

„Gratuluji Kolínu k zasloužené výhře. Dneska byl lepší. Hrál agresivněji, líp řešil situace 1 na 1 a celkově mi připadal po vítězství hladovější," uvedl trenér Pardubic Jan Slowiak.

„My jsme dneska měli za úkol zlepšit dojem a výkon z minulého zápasu doma s Prostějovem, který pro nás nebyl nejlepší, hlavně v prvním poločase. Nejvíce jsme se soustředili na to, že budeme bojovat a hrát mnohem lepší obranu. To se nám povedlo a na konci to přineslo ovoce," řekl po utkání trenér Kolína Predrag Benáček.

Kolín sice nezačal utkání zrovna optimálně, během chvíle prohrával 5:9, pak však přepnul na vyšší rychlostní stupeň a začal si postupně budovat náskok. Na konci třetí čtvrtiny byl osmnáctibodový. Pardubice se ovšem nevzdávaly a pět minut před koncem to bylo už jenom o šest bodů. Závěr si však Kolíňáci pohlídali a nakonec vyhráli o třináct bodů.

„My jsme utkání celkem slušně začali, ale pak jsme se sami neproměněním několika šestek v řadě a neproměněním několika střeleckých pozic trošku zbavili střeleckého sebevědomí. Kolín získal navrch. Všechno jsme prohráli velice špatnou třetí čtvrtinou, kdy jsme neproměnili dobré střelecké pozice. Naopak jsme nechali skórovat Kolín z rychlých protiútoků. Dali jsme jim spoustu prostoru. Byli jsme velmi nedůrazní. Pak jsme se do toho utkání začali rvát, ale už bylo pozdě.  Domácí už koncovku kontrolovali. Hráli líp. My budeme muset hodně pracovat na tom, abychom zpátky získali herní rytmus. Pro nikoho není v této fázi lehké udržet herní pohodu, když jsme dneska ve 40 dnech hráli teprve čtvrté utkání. Za stejnou dobu má Miami šňůru 23 vítězství. To si myslím, že je úplně o něčem jiném," podotkl Slowiak.

 „Po 30 minutách jsme vedli o 18 bodů. Poslední čtvrtina se spíš dohrávala, i když Pardubice se snažily, ale nestává se často, aby někdo za takového stavu otočil zápas. Musím pochválit všechny kluky, kteří byli na hřišti i na lavičce. Podali dobrý a velmi bojovný výkon. Byl bych rád, kdyby pokračovali takhle dál. Atmosféra v šatně a před utkáním byla určitě lepší než před zápasem s Prostějovem," dodal Benáček.

Oba soupeři si vzájemný duel zopakují již v sobotu. Duel šestého kola nadstavby se hraje od 18 hodin v hale na Dukle.

Body: Bolds 22, Ubilla 17, Kříž 15, Machač 13, Radulović 8, U. Benáček 6, Field 5 – O. Peterka 20, Muirhead 17, Žabas 13, Bohačík 10, Nelson 6, Kotas 5, Čarnecký 2. Rozhodčí: Paulík, Kurz, Remenec. Střelba za 2 body: 43/25:43/16. Trojky: 21/8:30/10. TH: 15/12:17/11. Doskoky: 42:37. Chyby: 18:19. 5 chyb: 31. U. Benáček (Kolín). Průběh: 27:21 45:41 68:50. Diváci: 570. Nejlepší hráč: Ubilla (Kolín).