„Vyhráli jsme zaslouženě, protože jsme vedli dvě třetiny zápasu," uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

Na začátku to ale na takový rozdíl nevypadalo. Brno se v šesté minutě dostalo do desetibodového vedení. Kolín to ale nepoložilo. Postupně začal náskok soupeře smazávat a první čtvrtina dokonce skončila nerozhodně 24:24.

Jihomoravané ale nadále kousali. Opět za to vzali a rázem vedli pro změnu o sedm bodů (24:31). To však bylo naposledy. Pak se pomalu začala rozjíždět kolínská mašina. Během pár okamžiků předvedla šňůru čtrnácti bodů, poprvé v se dostala do vedení a do konce zápasu ho již nepustila. V průběhu třetí čtvrtiny byl rozdíl ve skóre dokonce sedmnáct bodů.

Hosté se sice občas přihlásili o slovo, ale proti byl s chutí hrající Chán, jenž v utkání zaznamenal 27 bodů a 14 doskoků. Dobře mu sekundoval Bryant a také Ličartovský. Ten tak napravil své zaváhání z minulého kola na USK. Když bylo potřeba, trefil trojku a tím vzal Brnu vítr z plachet.

„Otevřeli jsme zápas přesně tak, jak jsme chtěli. Vedli jsme asi o deset bodů a dařilo se nám bránit Chána a také rozehrávače Bryanta. Bohužel pak domácí měli sérii čtrnáct nula a my se po oddechovém čase vůbec nedostali zpátky do hry. Kolín začal hrát svoji hru. Navíc se dařilo Chánovi a Bryantovi. Dohromady dali jednapadesát bodů, což je při konečném výsledku velice dobré číslo. Co mě však mrzí nejvíc, je to, že jsem upozorňoval na Ličartovského, který je dobrý střelec z dálky. A právě on, když jsme si vždy zvedali, tak dal trojku. Takhle to bylo asi čtyřikrát. Naše síla byla najednou pryč. Naši hráči proti dominantním pivotům Kolína pak nedokázali hrát," řekl po utkání trenér Brna Vladimir Paunovič.

„Jak to bývá s Brnem, začali jsme prohrávat. Velmi špatně jsme bránili, hlavně v první čtvrtině. Další dvě čtvrtiny jsme se zlepšili. Vyhráli jsme také proto, že máme na pozici jedna, dva a tři zkušenější hráče než má Brno. A ta kvalita rozhodla. Také jsme byli přinucený hrát na pozici čtyři se čtyřmi malými hráči, ale vycházelo nám to dobře. Byli jsme rychlejší," podotkl Predrag Benáček.

Kolín se výhrou opět přihlásil do bojů o play off. Další bitva ho čeká v sobotu v Jindřichově Hradci.

Body: Chán 27, Bryant 24, Ličartovský 18, Field 10, Vocetka 4, Djukanovič 3, Sýkora 2 – Šiška 16, Maric 13, Šmíd 11, Krakovič 8, Zachrla 8, Norwa 6, Pumprla 5, Kozina 2, Prášil 2. Rozhodčí: Dolinek, Kučerová, Kapaňa. Střelba za 2 body: 53/29:46/22. Trojky: 20/6:21/5. TH: 16/12:15/12. Doskoky: 43:34. Chyby: 19:21. Průběh: 24:24 49:39 68:56. Diváků: 600. Nejlepší hráč: Chán (Kolín).