Zápas byl dlouho vyrovnaný. V prvním poločase byli o krok napřed Brňané, několikrát vedli o osm bodů, po změně stran se karta obrátila. Do malého trháku se pro změnu dostal Kolín. Hosté ale pořád kousali.

Souběžně hraný duel v Ostravě do karet Kolínu nenahrával. USK vedlo a nakonec dovedlo zápas do vítězného konce. Medvědi tak museli vyhrát.

Definitivní zlom nastal ve čtvrté čtvrtině. Když se hosté opět nadechovali, ukázali zlatou ruku Číž a Vocetka, jejich trojkové pokusy odpor soupeře definitivně zlomily.

„Jsme rádi, že jsme vyhráli a po zajímavé sezoně se nakonec do play off dostali. Hráčům patří velký dík a respekt, že tomu věřili i v posledním utkání, které se pro nás nevyvíjelo dobře. Samozřejmě velký dík patří i našim fanouškům,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

„Byl to velmi dobrý zápas. Bohužel jsme nedokázali zastavit Skinnera, nejlepšího hráče ligy. Kolínu gratuluji k postupu do play off,“ řekl trenér Brna Dejan Jakara.

Kolín si posedmé v historii zahraje play off. V prvním kole narazí na Nymburk.

Body: Skinner 18, Číž 15, Machač 13, Pajović 13, Vocetka 12, Šafarčík 11, Bakić 5, Dokoupil 3 – Barry 18, Primorac 16, Smith 14, Lelić 12, Radulović 9, Tomanec 8, Nehyba 3. Rozhodčí: Jeřáb, Salvetr, Baudyš. Střelba 2 body: 38/27:37/21. Trojky: 17/7:22/10. TH: 19/15:11/8. Diváků: 568. Čtvrtiny: 25:26, 17:15, 24:21, 24:17. Hráč utkání: Petr Šafarčík (Kolín).