Navázat na předchozí úspěchy budou chtít hlavně závodníci z pořádající stáje Expres CZ-Merida Team Kolín. „Největší šanci na stupně vítězů máme mezi eliťáky a juniory. To jsou v letošní sezoně zatím naše dvě nejsilnější kategorie," uvedl manažer stáje a hlavní organizátor závodu Jan Slavíček.

PAPRSTKA BUDE HÁJIT PRVNÍ MÍSTO

Právě v nejsledovanější kategorii Elite se kolínským jezdcům daří náramně. Paprstka je v průběžném pořadí první, záda mu kryje Jan Nesvadba.
„Oba závodníci mají reálnou šanci skončit na bedně i v Kolíně. Pokud by se na stupně vítězů podíval někdo v ženách a kadetech, tak by to bylo příjemné překvapení. Třeba Vendula Kuntová jezdí dobře, v poháru je třetí, ale mezi nejlepší tři se ještě nedostala. Kadet Dudek byl na začátku sezony nemocný, po čtvrtém místě v Táboře měl tři týdny výpadek a nemůže se dostat do top formy. Ale věřím, že na domácí trati se mu povede dobře," myslí si Slavíček.

Mezi největší hvězdy budou patřit Paprstka, Nesvadba a Šimůnek. Ten má na Kolín velmi dobré vzpomínky. V loňské sezoně tu totiž získal první mistrovský titul ve své bohaté kariéře.

„Přijede kompletní slovenská reprezentace, nebo známý Polák Marek Konwa, který byl našim dvěma klukům jediným soupeřem při minulém závodě na Holých Vrších. Myslím si, že konkurence bude slušná," podotkl Slavíček.

TRAŤ TÉMĚŘ BEZE ZMĚN

Okruh měří 2900 metrů, celkové převýšení je pak jen 12 metrů, proto se žádné velké rozdíly mezi cyklokrosaři nečekají. Velká část tratě vede po atletickém stadionu, před vjezdem na něj je písčitá pasáž, která může rozhodnout. „Ale nepředpokládám, že závod bude rozhodnutý v půlce, bude to vyrovnané," předpovídá ředitel závodu Jan Slavíček.

Trať doznala pouze kosmetických změn. „Víceméně je stejná. Pouze směrem ke hrazdě v lesní pasáži přibyla jedna smyčka, naopak další u startu jsme jednu ubrali. Jinak to bude obdobná trať z roku 2014," nastínil Slavíček.

PROGRAM PRO DIVÁKY

Organizátoři myslí i na diváky. Připravili pro ně bohatý doprovodný program.

„Jeden z hlavních sponzorů připravil takovou specialitu. Fotobuňku na atleťáku. Zájemci se budou moct vyfotit s našimi nejlepšími závodníky. Fotka bude zdarma," podotkl Slavíček.

„Pro děti máme připraveného maskota, který bude chodit po trati a bude dětem rozdávat dárky," dodal.

Vstupné bude stát padesát korun. Děti mají vstup zdarma. „Každá vstupenka bude slosovatelná. Máme připravených deset cen. Losovat se bude po skončení závodu. Hlavní cenou je tlakový myčka," upozornil Slavíček.

ORGANIZÁTOŘI NAVÁZALI SPOLUPRÁCI S HOKEJISTY

Organizátoři cyklokrosu navázali spolupráci s místními hokejisty. Kdo přijde v sobotu na hokejový zápas proti Žďáru nad Sázavou a předloží vstupenku z cyklokrosu, bude mít vstupné na hokej o 20,-Kč levnější. Na konci utkání se pak bude losovat jeden výherce. Držitel vítězného programu získá dres Tomáše Paprstky a na ledové ploše mu ho předá přímo kolínský nejlepší cyklokrosař.

„Tuto tradici jsme navázali na loňském mistrovství republiky a pokračujeme 
v ní i nyní. Držíme se hesla: fandíme společně. Zároveň bych chtěl pozvat všechny sportovní fanoušky, aby se přišli podívat. Určitě se bude na co dívat. Navíc by měl dorazit i fanklub Kozlů, takže očekávám velmi dobrou atmosféru," uzavřel Jan Slavíček.

NA ZÁVĚR VYJÍŽĎKA 
S HVĚZDAMI

To ale není jediné lákadlo pro fanoušky cyklokrosu. To další je na programu v neděli dopoledne. „V jedenáct hodin startuje od zimního stadionu vyjížďka s Tomášem Paprstkou a Janem Nesvadbou. Jedná se asi 
o dvouhodinový rekreační výjezd po silnici v okolí Kolína. Bude to takové zakončení roku," nastínil Jan Slavíček.

Závodní program zahájí na atletickém stadionu Mirka Tučka v Borkách kadetky, hlavní závod mužů startuje ve 14.30 hodin.

Program

9:45 – kadetky
10:25 – žáci
11:10 – kadeti
12:00 – junioři
13:00 – ženy
14:30 – muži