Pardubice – BC Kolín 63:77

Stejně jako v prvním utkání této série měl Kolín tragický vstup do utkání. Vždyť první koš zaznamenal až na konci čtvrté minuty. Jenže domácí toho na rozdíl od prvního čtvrtfinále nevyužili.

Stejná situace se opakovala ve druhém kvartálu. To už sice Pardubice odskočily na devět bodů, nicméně ještě do přestávky středočeský tým stačil snížit. Klíčový moment se odehrál ve třetím dějství. Po třech minutách vedla Beksa 41:32, ovšem po šesti prohrávala 41:43. Hřebíčkem do rakve jí byla Amesova trojka z poloviny hřiště současně s klaksonem ukončující tuto část. Domácí se totálně sesypali a Kolín si v úplném poklidu došel k výhře.

„Do utkání jsme vstoupili s velikou vůlí. Hodně jsme se snažili obrátit poměr na doskoku z kolínského zápasu. V první půli se nám tato činnost sice dařila, ovšem byli jsme  hodně nervózní v útoku. Neproměnili jsme spoustu volných pozic. Ve třetí čtvrtině jsme strašně snadno, opakuji strašně snadno a jako již poněkolikáté v této sezoně pustili soupeře do vedení. Tentokráte jsme ztratili devítibodový náskok. Od té chvíle jsme začali utkání ztrácet. V této pasáži ukázal Kolín více fyzična, měl všechny důležité míče. Nadvakrát nebo natřikrát dokázal doskočit míč a skórovat. A když se daří, proměňují se i těžké střely. Obecně za druhou půli si hosté vítězství jednoznačně zasloužili,“ řekl po utkání trenér Pardubic Jan Slowiak.

„Uf. Jak já říkám, kluci odehráli utkání chlapsky. První poločas byl z obou stran nervózní. Není divu, jednalo se o velmi důležitý zápas. Rozhodující bylo, že jsme se někdy v polovině třetí čtvrtiny po dlouhé době dostali do vedení. Připadalo mi, že Pardubice začínají odpadávat. Naši zkušení hráči toho využili a pohlídali si vítězství. Je to pěkné, ale pořád vedeme jen 2:1. Pro nás play off naplno začne až ve středu,“ uvedl kouč Kolína Predrag Benáček.

Body: Arnold 13, Bohačík 11, Hampton 9, Černošek 7, O. Peterka 6, Kotas 5, Čarnecký  4, Opoku 4, T. Tóth 2, Šoula 2 – Machač 25, Barnes 13, Ames 12, Ličartovský 10, Zuzák 8, Field 7, Jelínek 2. Rozhodčí: Lukeš, Galajda, Matějek. Trojky: 5:7. Trestné hody: 16/12:12/6. Fauly: 16:22. Doskoky: 38:30. Průběh: 18:17, 35:30, 49:54. Nejlepší hráč: David Machač (Kolín).