V první čtvrtině si domácí udržovali vedení, chytli se střelami z dálky, když proměnili čtyři trojkové pokusy z dálky a vypadalo to, že by mohli zápas v relativním klidu zvládnout. Nestalo se.

Středočeši hráli dobře, hlavně dvojice pivotů Kerr se Skinnerem. Opavě některé věci nefungovaly, tak jak by chtěla a ve třetí čtvrtině nabrala desetibodové manko.

Ve čtvrté čtvrtině Slezané výsledek přece jen otočili, dokonce vedli o čtyři body, ale to nestačilo. Kolín skvěle zvládl koncovku a vyhrál.

„Vypadalo to, že se nám podaří utkání otočit, bohužel v závěru jsme opět sklouzli k naší hrozné obraně. Ta dnes byla v našem podání parodií," kroutil hlavou kapitán Opavy Jakub Šiřina.

„Krásné utkání pro diváky, kteří nefandili ani jednomu z týmů. Opava má chytrého trenéra, chytrý tým, o to více mě naše vítězství těší," usmíval se kolínský kouč Predrag Benáček.

„Vizuálně to vypadalo, že máme více ze hry, ale v závěru se k nám přiklonilo i štěstí," dodal.

„Nemůžeme hrát takhle profesorsky. Celý týden se na Kolín připravujeme a pak předvedeme takový výkon, nepoužívali jsme fauly, nechci říci, že bychom nebojovali, ale nebylo to ono," poznamenal trenér Opavy Petr Czudek.

„Nakonec jsme se do zápasu dostali, možná, že kdybychom náskok navýšili, zápas by se vyvíjel jinak. Kolín byl lépe připravený, přehrál nás a zaslouženě vyhrál," podotkl domácí kouč.

V kolínském týmu nastřílel 20 bodů Bojan Bakič, Garret Kerr přidal 19 a k tomu devět doskoků.

Opava – Kolín 81:89

Body: Gniadek 19, Šiřina 16, Bujnoch a Jurečka po 8, Dragoun 7, Vlček, Cvek, Zbránek po 6, Kouřil 3, Kvapil 2 – Bakić 20, Kerr 19, Skinner 16, Vocetka a Machač po 9, Dixon, Maleševič po 6, Ličartovský 4. Rozhodčí: Matějek, Kurz, Jedlička. TH: 11/9:23/17. Trojky: 14:8. Doskoky: 35:39. Fauly: 20:19. Diváků: 483. Průběh: 24:27, 42:44, 59:64.