„Od první minuty bylo na hřišti jen jedno družstvo. Nám zřejmě vzalo hodně sil utkání v Komárně a tímto výkonem bychom neporazili ani slabší soupeře než byla nažhavená Opava. Prohrát doskoky o dvacet, to je dost průšvih. Opava měla mnohem víc energie a touhy po vítězství,“ přiznal trenér Kolína Adam Konvalinka.

„Byl to náš týmový výkon. Dostali jsme se rychle do náskoku, který jsme do poločasu téměř ztratili. Ohromné nasazení do začátku třetí čtvrtky rozhodlo o výsledku a rozdíl ve skóre příjemně narůstal. Pět našich hráčů dalo více než deset bodů, a to je vždy příjemné zjištění. Rovněž doskoky a úspěšnost trojkových pokusů hrálo v náš prospěch,“ pochvaloval si asistent Opavy Kryštof Vlček.

Kolín od úvodního rozskoku ztrácel. Nestačil tempu Opavy, která pohodlně svůj náskok navyšovala. Trochu naděje pro hosty svitla v druhé čtvrtině, kdy se díky trojkám Jelínka s Novotným dostali na dostřel (36-31). Jenomže Medvědi vzápětí dostali pět bodů v řadě. To je uklidnilo a od začátku třetí části už jasně dominovali.

„Po špatném výkonu proti Ostravě jsme se zvedli a nasazením pod oběma koši jsme Kolín přehráli. Po sérii porážek jsme konečně dokázali, že basket umíme hrát a dali jsme divákům vánoční nadílku v podobě vítězství nad druhým týmem tabulky,“ uvedl křídelní útočník Opavy Jakub Slavík.

Kolín prohrál s Opavou i druhé utkání v letošní sezoně.

„Bylo nám jasné, že Opava po několika prohrách půjde do utkání naplno od prvních minut. Ten rozdíl v energii byl příliš velký a domácí zvítězili naprosto zaslouženě a ničili nás na doskoku,“ podotkl forward Kolína Jan Křivánek.

Body: Zbránek 17, Jurečka 16, Mokráň 15, Kvapil 14, Slavík 14, Kouřil 8, Švandrlík 8, Dragoun 5, Šiřina 5 – Lošonský 13, Jelínek 12, Číž 11, Novotný 11, Šiška 10, Křivánek 8, Slavinskas 7, Petráš 6, Mareš 2. Rozhodčí: Kučírek, Kapaňa, Kubiš. Trojky: 39/15:28/7. Střelba 2 body: 38/23:36/21. TH: 16/11:25/17. Doskoky: 51:31. Chyby: 23:17. Diváků: 705. Průběh: 24:18, 48:41, 78:59.