„Musím říct, že Kolín podal dobrý výkon. Pro nás to bylo těžké utkání. Jsem rád, že jsme dokázali tento zápas vybojovat. Před sezónou jsem očekával, že Kolín bude jedním z kvalitních týmů v soutěži," uvedl trenér Pardubic Levell Sanders.

„Pardubice vyhrály zaslouženě. Hrály velmi dobře jak v obraně, tak v útoku. Dařila se jim střelba trojek," řekl po utkání trenér Kolína Predrag Benáček.

Kolín sice od začátku ztrácel. V sedmé minutě se ale po Vocetkově trojce dostal poprvé do vedení. To pak postupně navyšoval. Minutu a půl před koncem první čtvrtiny vedl dokonce o deset bodů. Závěr ale patřil Pardubicím. Šesti body v řadě snížily ztrátu na 24:20.

Začátek druhé čtvrtiny byl jako přes kopírák. Trefil se Autrey a za tři body Kohout. Hosté se po delší době dostali do vedení. Machač ještě vrátil Kolínu vedení, ale jenom na chvíli. V patnácté minutě ho ztratil definitivně. Beksa zaznamenala šňůru jedenácti bodů v řadě a vedla 34:29.

Když se na konci periody z dálky trefil Burnett, byl rozdíl ve skóre desetibodový. Domácí ale do přestávky zabrali a stáhli manko na pět bodů.

Ve třetí části se Pardubice v jednu chvíli dostaly do třináctibodové výhody (54:67). Kolín v tu chvíli držel nad vodou svými trojkami Ličartovský. Vzápětí proměnil Kerr dvě šestky a domácí se minutu před koncem dostali na rozdíl dvou bodů (69:71).

Vypadalo to nadějně. Jenomže čtvrtá čtvrtina se změnila v černou můru. Vše odstartoval trojkou Škranc. Hráči Kolína za deset minut zaznamenali pouhých dvanáct bodů a díky zbytečným ztrátám opět za Východočechy zaostávali. Nakonec prohráli o třináct bodů.

„Hlavní příčinou naší porážky byly ztracené balóny. Z devatenácti ztracených míčů jsme dostali 38 lehkých košů z protiútoku. Bylo to podobné jako v Nymburce. Bohužel nejvíc ztracených balónů mají naši nejzkušenější hráči Hunt a Bakič. Také máme problém na rozehrávce. Hunt nehraje to, co hrál v minulé sezóně. Maleševič není určitě ta náhrada, která by nahradila prvního rozehrávače. To je druhý největší problém, který nás trápí jako tým. Hodně ztrát a špatná forma našeho prvního rozehrávače," přiznal Predrag Benáček.

„V prvním poločase jsme dali domácím mnoho příležitostí na útočný doskok a tím jsme je drželi ve hře, i když jsme předváděli solidní výkon. Ve druhém poločase jsme dokázali číst obranu Kolína, která se změnila na zónovou obranu. Byli jsme aktivní, byli jsme agresivní v nájezdech, vycházeli nám trojky a lépe jsme si poradili se změnou obrany než v minulém zápase s Prostějovem," pochvaloval si Levell Sanders.

„Zápas měl v podstatě dvě části, kdy se hrálo 5 na 5. Pak naše ztráty a střelecké cvičení Pardubic, kdy jsme dostali skoro 40 bodů z protiútoku, kdy chodili hráči Pardubic sami na koš. Tak s tím můžeme těžko vyhrát," posteskl si křídelní útočník Kolína Michal Vocetka.

„Jsme rádi za tuto výhru, protože každý ví, že v Kolíně se hraje těžko. Mají spoustu zkušených hráčů, každý zápas se může chytit někdo jiný. Mají spoustu střelců, což jsme věděli a snažili se to pokrýt. Občas jim nějaká střel vyšla, ale naštěstí se tolik netrefovali a my udržovali vedení. Hlavně ve druhém poločase, když Kolín začal hrát zónu, tak jsme se toho nezalekli a dokázali jsme si půjčit míč, najít volné střelce a proměnili jsme pár střel a odskočili jsme Kolínu. Myslím, že to bylo rozhodující a pak jsme si to do konce pohlídali," potěšilo hráče Pardubic Viktora Půlpána.

Body: Vocetka 17, Kerr 16, Bakić 15, Machač 15, Skinner 8, Hunt 6, Ličartovský 6 – Burnett 24, Autrey 19, Švrdlík 16, Wall 12, Půlpán 11, Kohout 5, Škranc 5, Potoček 3, Nečas 1. Rozhodčí: Matějek, Blahout, Nejezchleb. Střelba 2 body: 50/23:57/28. Trojky: 18/4:19/9. TH: 29/25:18/13. Doskoky: 41:39. Chyby: 15:24. Diváků: 610. Průběh: 24:20, 45:50, 71:74. Nejlepší hráč: Viktor Půlpán (Pardubice).