„Po promarnění několika zápasů jsme tentokrát již nesměli zaváhat. Prohra s druhým týmem tabulky nás posílala do krajského přeboru, a to se stalo,“ konstatoval trenér Michal Škopek.

Zápas začali lépe hosté, kteří mají zájem postoupit do druhé ligy a chtějí tak skončit nejhůře druzí v konečné tabulce.

„Soupeř lépe kombinoval a brzy skóroval. My jsme se vzchopili a třemi brankami v řadě jsme otočili skóre, další dvě šance jsme ale již neproměnili. Pak pro mě nepochopitelně přišel výpadek a během minuty jsme obdrželi dvě branky, které znamenaly vyrovnání. Hosté pak byli lepší, měli pohyb a my byli všude o krok později,“ přiznal Škopek.

Do konce prvního poločasu Příbram přidala další dvě branky. „Padly v podstatě díky naší nesoustředěnosti, laxnosti a celkové taktické nevyzrálosti,“ poznamenal Škopek.

Do druhé půle Kolín změnil rozestavení, začal soupeře napadat, což přineslo celkové zlepšení hry.

„Bohužel Kašpar v brance, kdy náš tlak začal gradovat, vytvořil hrubku a daroval hostujícímu celku branku zadarmo,“ posteskl si Michal Škopek.

Náskok soupeře byl téměř nedostižitelný, vedl o čtyři branky. Kapitán Slezák však třemi brankami v řadě dokázal snížit. „V závěru jsme s veškerou snahou o změnu výsledku dokázali konečně bojovat. Jenže hosté si svůj náskok dokázali již ubránit, a to ještě z trestného kopu trefil Funda břevno,“ objasnil Škopek.

Poslední zápas odehraje Kolín v sobotu v Kadani. „Ten pojedeme odehrát jen z povinnosti,“ dodal kolínský trenér.

SKP Kolín, jediný tým z regionu, který hraje vyšší úroveň futsalu, se po pěti sezonách v třetí nejvyšší soutěži vrací do Středočeského krajského přeboru.

Branky: Slezák 4, Kovařík, Kisil, Linhart. Poločas: 3:5.
Kolín: Kašpar – Funda, Kisil, Šváb, Navrátil – Král, Slezák, Kovařík, Linhart.