Oba týmy v dosavadním průběhu sezony zaznamenaly pět výher a deset porážek. Severočeši si tu svou pátou výhru připsali v neděli, když na domácí palubovce zničili svitavské Tury 85:65.

„Jsem rád, že jsme dokázali navázat na předchozí dobrý výkon v Pardubicích, naše poslední dva zápasy byly opravdu dobré. Ale musíme už hledět dopředu, protože další utkání v Kolíně je pro nás nesmírně důležité," řekl Stanislav Votroubek, opora Ústí.

Kolín se v poslední době výsledkově trápí. Černou sérii nedokázal zlomit ani v Ostravě, kde prohrál 66:75. „Domácí předvedli svůj bojovný výkon. V první čtvrtině jsme hráli tak, jak bychom měli hrát celý zápas. Bohužel to tým nevydržel. Hlavně jsme nedokázali žádného z hráčů Ostravy ubránit v soubojích jeden na jednoho. To byla hlavní chyba," konstatoval trenér Kolína Predrag Benáček.

Kolín nadále trápí prořídlá lavička. Mimo hru jsou Bakič, Rovenský, Koláčný a v posledních dvou zápasech kvůli potížím se zády nehrál ani Horák. Na tuto situaci zareagovalo vedení klubu angažováním Chrise McEachina. Šestadvacetiletého Američana čeká v Kolíně měsíční try-out. Sezonu 2014/2015 odehrál ve Finsku za tým BC Jyväskylä, kde dosáhl průměru 21,8 bodů a 9 doskoků na zápas.

„Zápas proti Ústí je pro nás důležitý a budeme ho chtít vyhrát. Potřebujeme zlepšit organizaci hry, při níž nám stále chybí lepší forma Hunta a doplácíme i na absenci Bakiče. Naše poslední zápasy jsou 
v tomto směru stále podobné, stále se to opakuje. Je to problém, který se nedá vyřešit tréninkem, je to v dovednostech a schopnostech hráče. 
U nové posily bude samozřejmě trvat, než pozná naši hru," uvedl Predrag Benáček.

Pomůže nová posila přetrhnout pětizápasovou šňůru bez výhry?