Kolín v pondělí přivezl důležitou výhru z pardubické ČEZ Arény. Vydařil se mu hlavně druhý poločas. V poslední čtvrtině už na palubovce kraloval. Nejlepším hráčem zápasu byl David Machač, který je letos doslova k nezastavení. Pardubicím za necelých 25 minut nasázel 25 bodů a přidal ještě 5 doskoků. Chad Barnes si připsal 13 bodů, Rahsaan Ames 12 a Štefan Ličartovský 10. Pod košem nejvíce míčů doskočil Richard Field (8 doskoků). Na straně soupeře byli nejlepšími střelci Marcus Arnold (13 b.) a Petr Bohačík (11 b.).

Kolínský tým bude opět spoléhat na podporu svých skvělých fanoušků. „Naši fanoušci, kteří přijdou na zápas v bílém tričku nebo dresu, budou mít kácovské pivo zdarma. Podmínkou je samozřejmě věk nad 18 let," přiblížil manažer Miroslav Sodoma akci chystanou na středeční utkání.

„Máme velkou šanci na zisk medaile. Pevně věřím, že ve středu zvítězíme. Nebude to lehké. Bude se hrát o všechno, čeká nás velký boj. Pro úspěch uděláme vše," hlásí trenér Kolína Predrag Benáček. „Věřím, že sérii s Pardubicemi ve středu ukončíme," dodal.

„Kolín dokázal vyhrát na naší palubovce a nám tedy nezbývá nic jiného než vyhrát na té jeho. Víme, že to můžeme dokázat," uvedl trenér Pardubic Jan Slowiak.

„Třikrát po sobě jsme byli dvě třetiny zápasu lepším týmem, bohužel to stačilo jen na jedno vítězství. Právě z těchto pozitivních úseků se musíme co nejvíce odrazit a tentokrát utkání dotáhnout do úspěšného konce. Stále to hodně bude o obrovské vůli a bojovnosti, protože Kolín právě v boji o odražené míče nám dělá nesmírné problémy," přiznává pardubický kouč Jan Slowiak.

Ten už se bude muset obejít bez mrštného křídelníka Coreyho Muirheada. Se zraněním laboruje také kapitán pardubického týmu Zbyněk Pospíšil.

„Corey má v současné době sádru. Zůstane mu do příští středy, kdy mu budou vytaženy stehy a dostane novou, pevnější. Tu bude mít zhruba měsíc. Poté ho čeká další zákrok, při kterém mu budou ze zápěstí odstraněny dráty, jimiž jsou nyní zpevněné kůstky," uvedl týmový fyzioterapeut Jaromír Kopecký.

Kdo ovládne čtvrtý duel, na to dá odpověď středeční mač, který začíná v hale Spojů tradičně v 17.45 hodin.

(Jana Kubartová, Zdeněk Zamastil)