Kolín od začátku vedl. Ani jednou vedení neztratil. Několikrát se dostal do dvouciferného vedení. Dařilo se mu i v obraně.

Poprvé se do výrazného náskoku dostal v 9. minutě, kdy po Skinnerově proměněné jedné šestce vedl 15:4. Domácí sice na začátku druhé čtvrtiny stáhli na rozdíl tří bodů (12:15), to bylo však naposledy, kdy se dostali na minimální dostřel. Často totiž spoléhali na střelbu z trojkové vzdálenosti, ta jim však vůbec nešla. Z patnácti pokusů proměnili pouze tři. Všechny Michal Mareš.

Když pak Bakič těsně před přestávkou proměnil trojku o desku a k němu se ze stejné vzdálenosti přidal i Machač, vedl Kolín o sedm bodů (29:22).

„Bylo to o obraně," uvedl kolínský křídelní útočník Štefan Ličartovský.

„Neřekl bych, že to bylo dobrou obranou Kolína. Sice dobře zahustili prostor pod košem, kam jsme se těžko dostávali, ale jinak to bylo tom, že jsme neproměňovali volné střely. A že jsme jich měli," posteskl si Jaromír Bohačík z USK Praha.

Průběh hry se nezměnil ani po přestávce. Kolín si soupeře držel pořád na distanc. Když se minutu a půl před koncem čtvrté čtvrtiny trefil z dálky Skinner, vyloudil tak úsměv na tváři trenére Benáčka. Bylo jasné, že jeho tým vedení o jedenáct bodů neztratí. A neztratil. Výhrou se v tabulce dostal před svého pondělního soupeře. Nyní mu patří šestá příčka.

„Musím říci, že všichni máme radost z vítězství. Myslím, že to bylo bojovné a muselo se to líbit, hlavně fanouškům Kolína," řekl po utkání trenér Kolína Predrag Benáček.

„Od první do poslední minuty bylo jasné, že Kolín dnes zvítězí. Měl jsem velmi špatný pocit z toho, jak jsme bránili. Nehráli jsme v obraně týmově," konstatoval trenér USK Mirsad Alilovič.

Body: Bohačík 15, Šafarčík 15, Mareš Michal 11, Feštr 4, Josipović 4, Mareš Marek 3, Křivánek 2, Slavík 2 – Bakić 16, Hunt 14, Skinner 11, Machač 10, Horák 5, McEachin 5, Aušprunk 2, Ličartovský 2. Rozhodčí: Vyklický, Hruša, Kučera. Střelba za 2 body: 30/13:30/15. Trojky: 29/8:16/6. TH: 9/6:22/17. Doskoky: 35:31. Chyby: 25:20. Pět chyb: 40. Šafarčík, Mareš Michal (oba USK). Průběh: 7:15, 22:29, 41:48.Nejlepší hráč: Ličartovský (Kolín).