„Po dvou porážkách s USK Praha nejsme v postavení, ve kterém jsme chtěli na konci základní části být. Brno je jasným favoritem, což by nám mohlo lehce pomoci, jelikož v této sezoně hrajeme lépe, když nejsme my v roli favorita. Pokud se nám podaří udržet tempo hry a donutit domácí hrát s námi primárně 5 na 5, máme šanci uspět,“ uvedl kolínský asistent Filip Rytina.

Z basketbalového utkání Kooperativa NBL Kolín - USK Praha (86:87)
Medvědi opět nezvládli koncovku. Selhali hlavně na doskoku

Hráči Kolína nezvládli poslední dva zápasy proti USK Praha a pokaždé odešli jako poražení a místo toho, aby se jednalo o zápas prvního s děleným druhým týmem, klesli na 6. místo.

I Brno má za sebou dvě porážky, a to v evropské soutěži ENBL, kdy nestačilo na tým Trefl Sopot a BC Wolves.

„Brno je aktuálně vedoucím týmem ligy, hraje velmi pohledný, moderní, agresivní basketbal. Naším úkolem ho bude zastavit v přechodové fázi a kontrolovat tempo utkání,“ podotkl pivot Medvědů Jakub Petráš.

Basket Brno v letošní sezóně obměnilo a omladilo kádr, trenér Lubomír Růžička dává mnoho prostoru mladým talentům z brněnského programu Next Generation. Zahraniční posily Chatman a Culpepper táhnou brněnský tým v útoku spolu s reprezentačním rozehrávačem Půlpánem, Richardem Bálintem a Šimonem Puršlem.

Utkání na jihu Moravy začíná v 18 hodin.

Z hokejového utkání Chance ligy: Kolín - Přerov (1:3)
Video, foto: Obrovskou snahu a bojovnost otupila špatná střelecká muška Kozlů