„Sezona pro nás začala velmi špatně. Dokázali jsme se ale z toho vyhrabat a dostali jsme se na pěkné sedmé místo. Je to pro nás dobrý výsledek," uvedl trenér Predrag Benáček.

V sezoně bylo několik pasáží, na které budou v Kolíně vzpomínat. Nejúspěšnější částí sezony bylo pro  kolínský tým období od 10. do 29. března, kdy vyhrál sedm utkání v řadě. Poradil si i s družstvy z předních míst tabulky. Do sedmičky soupeřů, jejíchž skalp v této době získal,  patří Jindřichův Hradec, Opava, Prostějov, Svitavy, Brno, Ústí nad Labem a USK Praha.

Čtvrtfinálovým soupeřem Kolína je Prostějov, který obhajuje stříbrné medaile. „Prostějov je obrovským favoritem nejen sobotního zápasu, ale i celé čtvrtfinálové série. Je to tým výborných jednotlivců, kteří umějí v útoku dobře řešit různé situace. Je to nepříjemný soupeř. Letos hraje v obraně lépe než v minulých sezonách. Zásluhu na tom má výborný Nečas. Po odchodu Mitchella jsme museli změnit hru, útočný systém. Teď jsme na to měli týden, ve kterém jsme se připravovali na zápas s Prostějovem. Do každého čtvrtfinálového utkání půjdeme naplno a budeme bojovat. Soupeři nedáme nic zadarmo," hlásí před první bitvou Predrag Benáček.

Čtvrtfinálová série startuje v sobotu 12. dubna od 12.15 v Prostějově. Utkání vysílá Česká televize přímým přenosem na programu ČT sport.

Ve čtvrtek 17. dubna bude 
v kolínské hale Spojů k vidění druhý čtvrtfinálový zápas, který začne v tradiční čas 
v 17.45 hodin. Potom se série vrátí do Prostějova, kde se odehraje třetí zápas v v neděli 20. dubna od 18 hodin. Případný čtvrtý zápas by se hrál v Kolíně ve středu 23. dubna a pátý v Prostějově v sobotu 26. dubna.

Favoritem série je jednoznačně Prostějov, ale Kolín ho v této sezoně dokázal již porazit. Podaří se mu to znova a překvapí?

Čtvrtfinálové dvojice

Pardubice – Ústí (první zápas 11. dubna, 18:00, hala Dukla)

Opava – Děčín (první zápas 11. dubna, 16:50, vysílá ČT Sport)

Nymburk – Ostrava (první zápas 12. dubna, 18:00)

Prostějov – Kolín (první zápas 12. dubna, 12:15, vysílá ČT Sport).