Mistrovský celek Nymburka si v úterý připsal cennou výhru v basketbalové Lize mistrů, když zvítězil v Bambergu o čtyři body a prakticky si tak zajistil postup do play off v této prestižní soutěži. Naopak kolínský tým si přivezl ostudný debakl z palubovky Děčína, kde domácímu týmu konkuroval pouze pětadvacet minut.

Trenér Amiel se v utkání s Medvědy bude zřejmě muset obejít bez dua Bohačík - Pumprla, ovšem i tak je tým Nymburka jasným favoritem. Při absenci výše zmíněné dvojice je největší útočnou zbraní Lvů Vojtěch Hruban, který plynule navázal na fantastické výkony, které předváděl na MS v Číně. Ostatně i Martin Peterka, operující pod košem patřil do výběru reprezentace ČR, která se umístila na fantastickém šestém místě na mistrovství světa.

Nejeden kolínský fanoušek bude zajisté sledovat výkon exkolínského Petra Šafarčíka, který ještě loni oblékal dres Medvědů, nebo dalšího hráče, který reprezentoval klub, Martina Kříže. Opomíjet nesmíme ani veterána Petra Bendu a zahraniční čtyřlístek posil Bookera, Daltona, Hankinse a Rogiće. Medvědy tak čeká skutečná zkouška ohněm.

„Všichni vědí, že Nymburk je jasným favoritem tohoto utkání. Nám nezbývá nic jiného, než se snažit jeho síle vzdorovat a prezentovat se lepším výkonem, než který jsme předváděli v posledních dvou zápasech,“ uvedl asistent kolínského trenéra Filip Rytina.