S USK Praha odehráli Kolínští v letošní sezoně odehráli dva zápasy a vždy slavil výhru domácí tým. V Praze prohráli Medvědi rozdílem osmi bodů 84:76, aby v domácím utkání oplatili Sovám porážku i s úroky a zvítězili 93:77.

Mezi klíčové hráče Sov z Folimanky patří jednoznačně Ondřej Sehnal, který se probojoval i do reprezentačního kádru a v uplynulé kvalifikaci odehrál velkou porci minut jak proti Litvě tak i proti Belgii. Stálicí a hvězdou týmu je pak kapitán Michal Mareš, který je nejnebezpečnější střelbou zpoza tříbodové oblouku, stejně jako Jan Štěrba. Pod košem pak dominuje exsvitavský Domagoj Proleta. Opomenout nesmíme ani bývalého kolínského borce Martina Koláře. Mezi mladé pušky patří trojice Marcel Bátovský, Matěj Dáňa a Marek Vyroubal, ta dostává v letošní sezoně hodně prostoru a důvěru měrou vrchovatou splácí. Pod košem pak bojuje o své minuty František Fuxa s Petrem Macháčem.

„Do zápasu jdeme s jasným cílem a to vyhrát. V Nymburce jsme sice ukončili naši sedmizápasovou vítěznou šňůru, ale s herním projevem jsme byli spokojeni. Na hru USK jsme, doufám, dobře připraveni,“ uvedl před nedělním mačem asistent kolínského trenéra Filip Rytina.

Kolínští mají v poslední době výbornou formu. Tu budou chtít potvrdit i v dalším utkání nadstavbové části. Dobře vědí, jak se na protivníka připravit. „Rozhodujícím faktorem bude naše obranná činnost především při pick’n’rollu Ondry Sehnala s Domagojem Proletou,“ má jasno Rytina.