Výkony týmu z Moravy mají vzestupnou tendenci. V jednu chvíli byl až na posledním místě, v poslední době se však zmátořil a díky sérii domácích výher se vyšvihl na šesté místo.

Na palubovkách soupeřů se loňskému semifinalistovi až tolik nedaří. A toho bude chtít Kolín využít.

„V domácím prostředí chceme vyhrát a věříme, že nám k tomu diváci pomohou," uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

V této sezoně se stává tradicí, že hala Spojů je téměř vždy naplněná až po střechu. I nyní se očekává plný dům. Fanoušci se mohou těšit například na bývalého rozehrávače Kolína Romana Marka, nebo Lukáše Palyzu. Ten přes Nymburk a Německo zamířil právě do týmu Ariete.

Kolín sice poslední domácí utkání proti Pardubicím nezvládl, v dalším kole ale zabral a přivezl výhru ze Svitav, pro které to byla první domácí porážka v sezoně.

„Mám velkou radost z vítězství. Svitavy na začátku sezony hrají výborný basket a věděli jsme, že nás čeká velice těžké utkání. V průběhu se oba týmy střídaly ve vedení, Svitavy vedly více času, ale my jsme to v posledních deseti dvanácti minutách otočili," řekl po utkání Predrag Benáček.

Kolín se v letošní sezoně 
s Prostějovem již jednou utkal. Bylo to na konci září v předsezónním testu. V hale Spojů slavil výhru 96:84. Bude se mu dařit i tentokrát?

„Budeme chtít zopakovat dobrý výkon ze Svitav, kde se nám podařilo vzdorovat soupeři na doskoku a kvalitní obranou ho donutit ke ztrátám. Pokud se nám to podaří, máme i proti Prostějovu šanci," podotkl Benáček.

Zápas začíná tradičně 
v 17.45 hodin.