Zatímco Medvědi své utkání druhého kola, které bylo plánované na tuto středu, předehrávali minulý čtvrtek v Nymburce, tak Pardubice na domácí půdě vyzvaly Basket Brno a slavily vítězství 85:75.

Výkony Pardubic jsou postaveny především na produkci reprezentačního rozehrávače Tomáše Vyorala, TJ Dunanse a podkošové stálice Kamila Švrdlíka. Horkou novinkou je pak příchod Domineze Burnetta, který v minulém utkání nastřílel 22 bodů a zajisté se hned zařadil mezi nejnebezpečnější hráče Beksy.

Na křídle pak operuje trojice ostrostřelců zpoza tříbodového oblouku Potoček – Škranc – Svoboda a opomíjet nesmíme ani Petra Heřmana a Jakuba Merešše, který se vrátil do sestavy po zranění. Otázkou je, zda-li budou mít trenéři k dispozici Prokopa Slaninu, který vynechal poslední dvě utkání.

Ve vzájemných soubojích v základní části NBL uspěl vždy domácí tým. Nejprve v prosinci Kolín zvítězil 86:68, v lednové odvetě vyhrály Pardubice 90:82.

V únorovém napínavém semifinále Českého poháru, které se hrálo v rámci nymburského Hyundai FINAL 8, byl šťastnější Kolín 86:82.

„Všichni víme, že nás čeká těžké utkání. Pardubicím prospěla změna na trenérské pozici, tým teď hraje s mnohem větší energií, o čemž jsme se mohli přesvědčit v nedávném pohárovém utkání. Navíc díky Burnettovi s Mereššem se rozšířila rotace opravdu kvalitních hráčů. I tak jdeme do utkání s jasným cílem zvítězit a udržet si náskok na třetí pozici tabulky,“ uvedl kolínský asistent Filip Rytina.