Pro kolínské Medvědy to bude druhé utkání v řadě proti soupeřům z chvostu tabulky. Minule Ostravu porazili a poslali jí na poslední příčku, Brno je s pěti výhrami ze šestnácti zápasů předposlední. Kolínský celek má zatím bilanci 9 – 7 a je v žebříčku pátý, fakticky mu však patří čtvrtá příčka, protože Prostějov má odehrán o zápas více.

I když je Brno mezi nejhoršími celky Kooperativa NBL, není radno ho podcenit. Tým jde totiž nahoru, o čemž svědčí výhry ze tří posledních zápasů. Naposledy Jihomoravané složili doma Prostějov 93:88. Zápas se rozhodoval až v posledních dvou minutách a důležitou roli při tom hrál pivot Tomanec, který Brno posílil v průběhu sezony právě z Prostějova. 

Kolín se v Ostravě musel obejít bez opor Bakiče a Ličartovského, proto bylo důležité, že už byl po dlouhodobém zranění ve hře Ladislav Horák. I jeho výtečná obrana přispěla Medvědům k výhře 88:78. Kolínu se podařilo udržet na střelecké nule Smithe, který jim v prvním vzájemném duelu sezony nasázel téměř třicet bodů. 

"Brno se posílilo, přivedlo vynikajícího amerického rozehrávače, který výborně řídí o hru. Je to úplně jiný tým, než před měsícem. My máme bohužel problém s malým počtem hráčů, k dispozici nebudou Bakič, Ličartovský ani Horák. Naopak se zdá, že by poprvé v sezoně mohl nastoupit Číž. I když nám tyto okolnosti nepřejí, budeme bojovat jako o život a uděláme maximum pro vítězství. Mohla by to být klíčová výhra pro náš finální postup do elitní šestky," řekl před utkáním trenér Kolína Predrag Benáček.

(Jan Ivan)