V první čtvrtině to na palubovce nevypadalo, že hraje první celek tabulky s desátým. Hosté bojovali o každý míč a dařilo se jim střelecky. Díky tomu vedli o dva body. Nymburk se sice rozjížděl pomalu, ale pak už nenechal nikoho na pochybách. Jeho vítězství je naprosto přesvědčivé a zasloužené.

„Zápas obra to nebyl. Bylo to ale útočně laděné a Kolín měl neuvěřitelnou úspěšnost trojek a střelby vůbec. Jinak to byl docela dobrý zápas a my jsme splnili to, co se očekávalo," hodnotil utkání Tomáš Pomikálek, nymburský hráč. „Bylo to hodně běhavé, utkání mě bavilo," usmíval se Pomikálek.

„Odehráli jsme dobře třicet pět minut, posledních pět minut už jsme odpadli a kvalita Nymburka se maximálně projevila," přiznal kolínský trenér Predrag Benáček. „My jsme šetřili hráče, protože v sobotu hrajeme důležité utkání, které musíme zvládnout, pokud chceme zůstat ve hře o play off. Chtěli jsme v Nymburce odehrát důstojné utkání a ušetřit co nejvíce sil. Utkání se nám povedlo pětatřicet minut," uvedl Benáček.

Jeho týmu se v úvodu hodně dařilo. „To byl nadstandardní výkon, hráli jsme týmově a dařilo se Bryantovi. Když se daří jemu, můžeme hrát s každým vyrovnanou partii. Až na ten závěr jsme hráli vyrovnaný zápas i v Nymburce," dodal kolínský kouč.