„Utkání jsme měli pod kontrolou od začátku do konce a jsme rádi, že se postupně vracíme do rytmu, který bychom chtěli předvádět,“ uvedl trenér Kolína Pavel Beneš.

„Odehráli jsme výborné utkání. Dá se říct, že nám skoro stoprocentně vyšel obranný záměr. Dále jsme využili absence Douglase, který nehrál,“ dodal spokojený Beneš.

„Kolín odehrál výborné utkání. Celých 40 minut byli jeho hráči plně koncentrovaní. Makali jak v útoku, tak v obraně a zaslouženě vyhráli,“ uznal trenér Olomoucka Predrag Benáček.

„My jsme odehráli nejslabší a řekl bych nejhorší utkání od začátku přípravy. Musím se přiznat, že jsem nemohl poznat naše hráče,“ dodal Benáček.

Kolín se na favorita dobře připravil. Výborně ho bránil, na druhou stranu dobře útočil.

„Za celý zápas jsme nedokázali vytvořit jednu, nebo dvě pozice našim střelcům. Celkově jsme špatně organizovali útok. Začali jsme ztrácet míč za míčem a výsledkem toho byl protiútok za protiútokem a mnoho lehkých košů Kolína. Jeho hráči si tak začali více a více věřit,“ podotkl Benáček.

Kolín neměl v utkání slabou chvilku. Od začátku vedl a ve druhé půli svůj náskok stále navyšoval. Hrál v takové pohodě, že si domácí trenér mohl dovolit takový luxus, že v jednu chvíli byli na palubovce tři nadějní junioři. A jeden z nich se dokázal i střelecky prosadit.

„Velmi dobře jsme bránili. Byla vidět obrovská chuť týmu jít za vítězstvím,“ uvedl talentovaný Lukáš Kosík.

Zatímco on měl důvod k úsměvu, rozehrávač Olomoucka Radovan Kouřil byl hodně smutný.

„Od přípravy jsme odehráli nejhorší utkání. Jsme tým, který se mohl vždy opřít o náš útok, o naši kreativitu, ale dnes to bylo přesně naopak. Nedokázali jsme si vytvořit žádnou otevřenou střelu, vše bylo takové utrápené. V čem byla naše síla, v tom jsme úplně vyhořeli. Našich 58 bodů není nic k chlubení. Kolín si začal věřit, začalo mu to tam padat a zaslouženě vyhrál,“ sportovně přiznal autor čtyř bodů.

Kolín se po slabším začátku sezony, kdy prohrál čtyři utkání v řadě, začíná rozjíždět. V NBL slavil druhé vítězství.

„I když vypadáme jako snadné sousto, tak to tak není. Zlepšujeme se zápas od zápasu a věřím, že v soutěži ještě ukážeme, že sílu opravdu máme,“ poznamenal Pavel Beneš.

Body: Igrutinovic 18, Richardson 17, Číž 13, Vukosavljević 12, Kolář 8, Granić 6, Machač 6, Kosík 2 – Josipović 12, Palyza 9, Goga 6, Morgan 6, Dedek 5, Vašát 5, Kouřil 4, Norwa 4, Sehnal 4, Váňa 3. Střelba 2 body: 35/22:47/20. Trojky: 28/8:22/3. TH: 18/14:13/9. Doskoky: 43:39. Chyby: 17:20. Rozhodčí: Salvetr, Kurz, Baudyš. Diváci: 543. Hráč utkání: Richardson Benjamin Mark (Kolín).