Tým trenéra Tomáše Grepla zůstal prakticky pohromadě, jedinou změnou je odchod kapitána Jakuba Krakoviče, který zamířil do rakouského klubu Mistelbach Mustangs.

Osu českých hráčů tvoří rozehrávači Ondřej Šiška spolu s Lukášem Feštrem, na křídle nalezneme Tomáše Pomikálka, který byl dlouhou dobu součástí mistrovského Nymburku, Filipa Kroutila a levorukého Šimona Ježka, který se po odchodu Jakuba Krakoviče stal novým kapitánem Válečníků. Pod košem operuje nestárnoucí Robert Landa a stále ještě mladá puška Pavel Grunt, který přišel před začátkem loňské sezony z USK Praha.

Medvědi se ve druhém domácím zápase sezony budou snažit napravit reputaci po nezvládnutém utkání s Opavou, ve kterém padli 67:96. V tomto duelu postrádal kolínský trenér Pavel Beneš svého ústředního rozehrávače a dirigenta hry Adama Číže, o jehož startu proti Děčínu se rozhodne až těsně před začátkem.

„Vstup do nové sezony se nám nepovedl, ovšem v dalším utkání se chceme poučit z chyb, které jsme produkovali v zápase s Opavou a předvést se v co možná nejlepším světle. Děčínu se povedlo stabilizovat kádr a především udržet obě posily ze zámoří, právě na tuto dvojici se bude naše obrana výhradně zaměřovat. Nesmíme ovšem opomíjet ani ostatní Válečníky, všichni hráči Děčína mají na hřišti vždy svou roli a plní ji na sto procent,“ řekl kolínský asistent Filip Rytina.

Utkání v hale Spojů začíná v 17.45 hodin.