„Na úvod ligy jsme čtyřikrát prohráli, bylo by krásné to otočit a čtyřikrát vyhrát, ale nechme tomu volný průběh. Je třeba se soustředit jen na nejbližší zápas," uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

Ten nejbližší sehrají kolínští Medvědi proti Lvům 
z Jindřichova Hradce. A nečeká je nic snadného. Jihočeši v minulém kole poslali svým soupeřům varování. 
V domácí hale si smlsli na Prostějovu, který zatím v lize předváděl dobré výkony.

„Prostějov se neporáží každý den a já jsem za tu výhru strašně rád. Hlavně za to, jakým způsobem jsme se prezentovali. Hráči nechali na hřišti úplně vše, oproti minulým zápasům jsme dokázali být agresivní pod košem, s čímž máme obrovský problém. My propadáme panice, když nám soupeř dává trojky. Prostějov ukázal, jak moc dobrý je střelecký tým, dal deset trojek. My jsme se však neodchýlili od taktiky nepovolit jednoduché koše, tam jsme jim to hodně znepříjemnili. Druhá věc, která byla pozitivem, byla hra obou pivotů. Oba zahraniční hráči předvedli to, co od nich chceme," řekl po vítězném utkání trenér Jindřichova Hradce Karel Forejt.

Kolín se díky výhře v Brně posunul na deváté místo tabulky Kooperativa NBL. Jindřichohradečtí Lvi jsou desátí, se stejnou bilancí dvou výher a čtyř porážek, podobné statistiky mají též sedmé Svitavy a osmé Ústí nad Labem.

Kolín se musí mít na pozoru. V loňské sezoně s Jihočechy třikrát prohrál.

„Jindřichův Hradec vůbec není snadný soupeř, proti silnému Prostějovu odehrál jeden z nejlepších zápasů. Je to pro nás varování. Ale uděláme vše, co je v našich silách, abychom vyhráli, nic jiného nebereme. Mám radost, že mohu využít o něco širší rotaci, dostal se nám do hry Maleševič. Hraje to, co od něj čekáme," podotkl Predrag Benáček.

Sobotní duel začíná v hale Spojů tradičně v 17.45 hodin.

Kwan Waller za Kolín hrát nebude

Nedávno kolínské řady posílil Kwan Waller, jeho angažmá ale vzápětí skončilo. Při zdravotní prohlídce u něj byla zjištěna únavová zlomenina. Z tohoto důvodu BC GEOSAN Kolín okamžitě ukončil spolupráci s tímto hráčem.