V tom předposledním přivítají Medvědi v hale Spojů Opavu, tedy jediného soupeře, kterého ještě mohou v tabulce přeskočit. Zápas začíná v 18 hodin.

Aby se Kolín přes Slezany v konečné tabulce přehoupl, musely by být splněny tři podmínky.

V aktuálním vzájemné střetnutí by Geosan potřeboval vyhrát minimálně o 26 bodů. Pak by měl lepší bilanci ze vzájemných zápasů.

Druhou podmínkou je následná výhra Kolína v Děčíně a třetím předpokladem porážka Opavy na vlastní palubovce v posledním kole proti Pardubicím.

Jasno ještě není ani o tom, kdo skončí třetí. Ten-hle stupínek zatím drží Děčín, ale pokud v sobotu padne na palubovce USK, bude právě Sovami předskočen. Rozhodovalo by až poslední kolo, v němž USK velmi pravděpodobně neuspěje v Nymburce a Válečníci by se v případě domácí výhry nad Kolínem na třetí figuru vrátili.

Je zřejmé, že situace za prvním Nymburkem a druhými Pardubicemi je velmi zamotaná, takže se příliš nedá věštit, zda Medvědi v následném čtvrtfinále play-off narazí na Děčín nebo na USK Praha.

Medvědi dali zapomenout na desetizápasovou šňůru bez vítězství a poslední dvě kola vyhráli. Naposledy doma porazili USK Praha 87:82. „Ze druhé výhry v řadě jsem měl opravdu radost," uvedl trenér Kolína Predrag Benáček.

„Čeká nás Opava a já věřím, že tu řadu výher budeme prodlužovat. Čeká nás silný soupeř, který nás minule vysoko porazil. Víme, že by nám vysoká výhra dala naději na pátou příčku, ale k tomu se neupínáme, hlavně chceme zvítězit a zlepšovat formu týmu před play-off. Potřebujeme, aby se nám vrátili Číž s Bakičem a pak budeme opravdu konkurence schopní," dodal Benáček. 

(Jan Ivan)