V pondělí 30. září projednávalo předsednictvo Českého atletického svazu kandidatury klubů na uspořádání mistrovství České republiky v roce 2014. Kolínskou kandidaturu na MČR družstev mužů a žen obhajovali předseda oddílu Sokol Kolín-atletika Jiří Tuček, členka výboru a vedoucí extraligového týmu žen Jana Šedinová a spolu s nimi místostarosta města Kolína  Jan Pospíšil.

„Představili jsme svou vizi uspořádání této vrcholné atletické akce v Kolíně i možnosti dovybavení našeho stadiónu. Právě sem směřovaly dotazy členů vedení svazu, stejně jako na strategii zajištění co nejvyšší divácké kulisy," uvedl předseda kolínského klubu Jiří Tuček.

Po hlasování předsednictva ČASu pak členové kolínské výpravy převzali z rukou předsedy svazu Libora Varhaníka smlouvu s pověřením uspořádáním závodu, jehož krytí televizním přenosem zajišťuje Česká televize a kterého se zúčastní naprostá většina české atletické špičky. Kolínští diváci se tak mohou těšit nejen na to, že mohou vidět například Barboru Špotákovou, Zuzanu Hejnovou, Pavla Masláka a další úspěšné české atlety, ale i na to, že by se konečně mohli po mnoha letech představit v domácím prostředí i nejlepší kolínští atleti.

„Podmínkou ovšem je, že se týmům mužů i žen, které poprvé v historii kolínské atletiky budou společně startovat v příštím ročníku extraligy, podaří probojovat do finálového závodu," podotkl Jiří Tuček.