Týnec n. S. - Kolín 3:1 (14,18,-22,26)

Týnec je překvapením letošního ročníku - jindy průměrný tým měl před sobotou na svém kontě jen dvě porážky. A kolínští volejbalisté se přesvědčili, že opravdu není lehké ho porazit.

Týnec nemá skvělé smečaře nebo blokaře, ale hraje velmi urputným stylem s vynikající obranou v poli a chytrou hrou s množstvím technických úderů a „ulívek“.

Kolínští si na tomuhle stylu nedokázali v prvním zápase přizpůsobit - po dvou prohraných setech sice srovnali hru, na vítěství to ale nestačilo.

Sestava: Ladýř, Matlas, J. Špringer, Michálek (Pošík), Adámek, V. Blažek, L. Blažek (libero)

Týnec n. S. - Kolín 1:3 (25,-16,-20,-14)

Do odvety Kolín vyměnil nahrávače a začal s odhodláním vybojovat aspoň tohle utkání - protože Týnec opravdu nehrál tak skvěle, že by to nebylo možné.
První set Kolín v koncovce ztratil, ale pak zlepšil hru síti (nejvíc bodů začal sbírat smečař Adámek – pozn. red.) a bojovnost v poli - 1:2. Ve čtvrtém setu už domácí polevili a v koncovce jejich klíčový smečař poslal míč třikrát do autu. To rozhodlo o vítězství Kolína.

Kolín teď přezimuje na čtvrtém místě tabulky, druhá část sezony mu začíná až na jaře. Do té doby bude ztrácet na první Poděbrady čtyři body, na druhý Týnec tři a třetí Kutnou Horu dva body.

Sestava: D. Špringer, Michálek, Matlas, J. Špringer, Adámek, V. Blažek (Pošík), L. Blažek (libero).

Tabulka:
1. TJ Bohemia Poděbrady 30
2. TJ Jawa – Metaz Týnec nad Sázavou 29
3. TJ Sparta Kutná Hora 28
4. SK Volejbal Kolín 26
5. TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 25
6. TJ Sokol Vlašim 23
7. SK Kostelní Lhota 21
8. TJ Sokol Poříčany 17
9. TJ Tatran Sedlčany 17

(Bořek Volejník)