Kolín - Poděbrady 1:3 (-26,-19,17,-18)

K vítězství nad prvním týmem tabulky neměl Kolín tak daleko, jak by se zdálo z konečného skóre. A kdyby domácí vyhráli první set, který ztratili po boji v samotném závěru, mohlo být vše jinak. Jenže Poděbrady hrály lépe v poli a snáz se prosazovaly na síti, zatímco Kolín ztrácel nevynucenými chybami. Oba týmy se navíc potýkaly i s trochu kuriózními problémy, které přináší venkovní volejbal: na jednu stranu kurtu - a zrovna hlavní smečařský kůl - svítilo slunce tak ostře, že smečaři hráli nad sítí téměř poslepu. Ve třetím setu ale Kolín zabral a hosty suverénně smetl pestrou hrou a minimem chyb. Jenže totéž už nezopakoval.
Kolín: Ladýř, L. Blažek (Tejkal), Adámek, P. Šotola, M. Šotola, V. Blažek.

Kolín - Poděbrady 0:3 (-18,-17,-22)

Marnost a zase marnost. Domácí v odvetě bojovali, snažili se, ale prostě to nešlo. Poděbrady hrály jednoduše a při klíčových míčích měly i štěstí. Domácí míchali sestavou, ale držet krok se soupeřem se jim dařilo jen chvílemi. A tak nevyhráli ani jeden set. Poděbrady si tak upevnily pozici na špičce středočeského přeboru druhé třídy, Kolín zůstává třetí - ovšem proti ostatním týmům má dva zápasy k dobru.
Soutěž pro Kolín končí tento víkend: v sobotu sehrají zápas na hřišti Zruče nad Sázavou, v neděli nastoupí doma proti Kostelní Lhotě. Ostatní celky pak sezonu zakončí první červnový víkend, Kolín má už v tomto termínu volno.
Kolín: Špringer, L. Blažek, Tejkal, Matlas, P. Šotola (M. Šotola), V. Blažek (Adámek).

(Bořek Volejník)