Zruč n. S. - Kolín 3:1 (-24,22,21,27)

Kolínským volejbalistům o víkendu skončila letošní sezona. A určitě si představovali lepší rozlučku. V sobotu hostovali na hřišti Zruče nad Sázavou a samozřejmě odtud chtěli odvézt body. Kvůli špatnému počasí se hrálo v hale, což úrovni volejbalu prospělo. Jenže Kolín se v prvním utkání strašlivě potýkal s přihrávkou, se soupeřem sice držel krok v útoku, ale dával mu zadarmo body vlastními chybami - nejvíc právě nepřesným příjmem podání. Závěr prvního setu sice vybojoval a ujal se vedení, pak ale už na domácí nestačil.
Sestava: Špringer, L. Blažek, Matlas, P. Šotola, Adámek, Tejkal.

Zruč n. S. - Kolín 3:2 (9,-21,-21,19,8)

Začátek zápasu byl skoro na ručník: hned v prvním setu Kolín úplně odešel a získal jen devět bodů. Pak hosté zabojovali, začali na Zruč tlačit na smeči a dařila se také hra v poli. Ve čtvrtém setu už Kolín sahal po vítězství, vlastní chyby ho ale poslaly do nevyzpytatelného tie-breaku. V něm udělali domácí rozhodující bodovou šňůru, kterou už Kolín nedokázal stáhnout.
Sestava: Ladýř, L. Blažek, Matlas, P. Šotola (Špringer), Adámek, V. Blažek.


Kolín - Kostelní Lhota 3:1 (21,23,-18,16)

V neděli, navíc proti předposlednímu týmu tabulky, si už Kolín nemohl dovolit ztratit body. Opět zasáhlo počasí, a tak se znovu hrálo pod střechou. Proti slabšímu, ale houževnatě bojujícímu soupeři neměl Kolín problém - tedy kromě třetího setu, kdy polevil a hosté získali set. Kolínští sázeli hlavně na dobře šlapající kombinaci mezi nahravačem Špringerem a bývalým extraligovým blokařem Miroslavem Šotolou, který tvrdými smeči středem sítě nedával hostujícím blokařům šance.
Sestava: Špringer, L. Blažek, M. Šotola, P. Šotola, V. Blažek, Michálek, Šťástka (libero).

Kolín - Kostelní Lhota 3:0 (18,21,18)

Domácí bez potíží přehráli Kostelní Lhotu i v odvetě a mohli si i dovolit zamíchat sestavou, aby se na palubovku dostali všichni hráči. A přitom na kvalitě výkonu to nebylo znát.
Ostatní týmy středočeského přeboru II. třídy ještě o tomto víkendu dohrávají svá utkání, Kolín má zápas k dobru a právě teď mu patří čtvrtá příčka. Soutěž je přitom velmi vyrovnaná: na první Poděbrady ztrácí Kolín pouhé čtyři body, se třetí Zručí má stejně bodů, ale horší skóre. Z pátého místa na Kolín dotírá Týnec nad Sázavou.
Sestava: D. Špringer, Michálek, J. Špringer, Matlas, Adámek, V. Blažek.

(Bořek Volejník)