Poslední sobotu o školních prázdninách si tradičně pořadatelé vybrali pro již třetí ročník závodu na horských kolech Velká cena města Úval. Na kolech se v Úvalech jezdilo takřka celý den, a to od nejmenších, až po ty největší. První už o půl jedenácté dopoledne odstartovaly dívky do deseti let. Poslední se do svého závodu rozjeli muži do čtyřiceti let o půl druhé.

Trasa závodu vedla zejména po lesním okruhu, jezdci se ale na přibližně tři sta metrů dostali i na vedlejší silnici. Pro dětské kategorie byla připravena kratší, přibližně půl kilometru dlouhá, trasa.

V Úvalech se však nejel jen cross-country závod. Závodníci, kteří mají na kole raději lety vzduchem a další triky, se utkali na dirt jumpu. Jeden z finalistů musel z finále odstoupit poté, co přetočil back-flip a skončil v rukou zdravotníků.

Na Velké ceně města Úval se návštěvníci mohli setkat také s týmem Černí koně, který se snaží o zapojení handicapovaných lidí zpět do aktivního sportu.

Připraven byl po celou dobu akce zábavný a doprovodný program. Po vyhlášení vítězů zahrály úvalské kapely Keep Flexy a známější Medvěd 009.

Martin Šnajdr