Jak jste viděl finálové utkání Španělsko - ČR?
Viděl jsem ho dobře, měli jsme pěkná místa (smích). Ne, teď vážně. Ze sportovního hlediska to byla jednoznačně ostuda. Nechápu, co naši tenisti slavili! Slavit mohli po Chorvatsku. Nejhorší porážka za 24 let přece není důvod k oslavě.

Tipoval jste před finále výsledek? Věřil jste našim hráčům?
Věřil jsem v konečný výsledek 3:2 pro nás. Přes Ferrera se určitě body udělat daly. Bohužel Štěpánek nevyužil toho, že Ferrer první dva sety neuhrál vůbec nic a zbytečně ho nechal vrátit do zápasu. Prohru psychicky neunesl a v sobotu byl pak jednoznačně nejhorším hráčem na kurtu.

Myslíte si, že mají naši hráči šanci někdy vyhrát tuto slavnou týmovou soutěž?
V této sestavě určitě ne. Máme pouze dva hráče, pak už nikoho. Bylo velkým štěstím, že se naši dostali až do finále. Stačí dlouhodobé zranění nebo velký výkyv formy jednoho z dua Štěpánek - Berdych a sestupujeme ze světové skupiny.

Finále se hrálo v Barceloně, kde měla hala kapacitu 17.000 lidí. Plno však nebylo. Překvapilo vás to?
Určitě nás to překvapilo. Navíc bych si troufnul tvrdit, že českých fanoušků dorazilo víc jak dva tisíce, české vlajky byly všude. Nejsme atraktivním soupeřem a španělé zřejmě už před zápasem věřili ve výsledek, který se nakonec i zrodil.

Jaká byla vůbec atmosféra finále?
Úžasná atmosféra byla samozřejmě v pátek, která gradovala při zápasu Ferrer-Štepánek a během prvních dvou setů čtyřhry. Pak už se nadšení českých fanoušků vytrácelo. Klobouk dolů před španělskými fanoušky, ti si to uživali až do konce.

Nemáte nějakou veselou příhodu z cestování?
Žádná veselá příhoda se nekonala, byla to truchlohra. Spíš mám negativní zkušenost. Půlku výpravy totiž okradli. Ve Španělsku se strašně krade. Byl jsem tam poprvé a už tam asi nepojedu.