„A to jsem přitom byl nasazený do dvouher jako číslo tři,“ uvedl Adam Javůrek.

Ten procházel pavoukem celkem bez problémů. Nejvíc se zapotil v osmifinále, kde narazil na Martina Pobořila z TK PBtisk Bohutín, který měří 196 cm a podává kolem 200 km v hodině a hraje velmi ofenzivní hru.

„Utkání se dostalo do třetího setu, kde jsem už prohrával 0:3, ale pak jsem to šesti gamy v řadě neuvěřitelně otočil,“ podotkl Javůrek. „Po tomto souboji jsem našel v sobě mentální sílu, která mi pomáhala po celou dobu putování turnajovým pavoukem,“ dodal.

Do čtvrtfinále nastupoval už v pozici favorita. Tomáš Kalužík z LTC Poděbrady měl totiž z Javůrka respekt, jelikož s ním má velmi zápornou bilanci. Duel se nakonec změnil v jasnou záležitost.

Jestliže čtvrtfinále byla procházka růžovou zahradou, semifinále byla jiná káva. Zde totiž na něho čekal profesionálního tenistu, který objíždí turnaje ATP, Filipa Brtnického z TK Neridé. „S ním jsem dřív trénoval, ale po neshodách s jeho realizačním týmem jsem spolupráci ukončil. Tudíž náš zápas byl poměrně vyhrocený a plný emocí. Do zápasu jsem vstoupil plně koncentrovaný a po fyzické stránce velmi dobře připravený. Po celý zápas jsem byl lepším hráčem a nedopouštěl se nevynucených chyb a zaslouženě jsem utkání dovedl ve dvou setech do konce,“ popsal zápas Javůrek.

Spanilá jízda nebyla u konce. Ve finále narazil na favorizovaného Petra Vojtíška z TC Realsport Nymburk, který byl jasným favoritem a to vzhledem k tomu, že byl v mládežnických a dorosteneckých kategoriích několikanásobným mistrem republiky a v mužích mu v této sezoně patří 40. příčka v celostátním českém žebříčku. Papírové předpoklady jsou ale jedna věc a realita druhá. Javůrek nakonec dovedl duel do vítězného konce a stal se tak zaslouženým přeborníkem Středočeského kraje.

„Ve finále jsem se mohl spolehnout na velmi kvalitní podání, které bylo klíčem k úspěchu, jelikož soupeř je velmi silný na returnu. Od základní čáry jsem byl lepším a aktivnějším hráčem, kde rozhodly soupeřovy nevynucené chyby,“ konstatoval Javůrek.

„Vítězství na tomto krajském přeboru si strašně moc vážím, protože jsem zkompletoval sbírku krajského přeborníka ve všech kategoriích. Už jsem ani nečekal, že tento triumf může přijít, jelikož se na 100% věnuji trenérské činnosti v klubu LTC Kolín a tím pádem moc volného času pro sebe nemám, abych mohl na sobě pracovat. Jsem rád, že všem našim mladým hráčům v LTC Kolín můžu jít v závodním tenise stále příkladem,“ uzavřel vítězný Adam Javůrek.

Dvouhra, osmifinále: Javůrek – Pobořil 3:6, 6:3, 6:3, čtvrtfinále: Javůrek – Kalužík 6:2, 6:1, semifinále: Javůrek – Brtnický 6:2, 6:4, finále: Javůrek – Vojtíšek 6:4, 2:6, 6:2.
Čtyřhra: čtvrtfinále: Javůrek, Čepek – Kratochvíl, Gallivoda 6:3, 6:4, semifinále: Javůrek, Čepek – Pobořil, Ježek 5:7, 4:6.