K reprezentaci České republiky bylo z kolínského klubu Taehan vybráno těchto pět závodníků: Simona Kálalová (8 let, technický stupeň - 6. kup), Kryštof Krechler (10 let, 5. kup), Vlastimil Straka (13 let, 5. kup), Tereza Kopelentová (13 let, 6. kup) a Jitka Poláčková (14 let, 5. kup).

Pro všechny byla účast na mezinárodním turnaji v zahraničí úplnou premiérou. Vzhledem ke konkurenci účastníků z Německa, Belgie, Itálie, Velké Británie, Rakouska a dalších evropských zemí se neočekávalo, že by mohli kolínští závodníci dosáhnout závratného úspěchu. Ukázalo se však, že jejich znalosti, schopnosti, umění a píle je opravdu na evropské úrovni. Hned tři z nich přivezli do České republiky medailová umístění, čímž překvapili nejen svého trenéra korejského mistra Lee Youn Jae, ale i celé vedení reprezentace. To všechny zúčastněné na základě jejich výsledků vyzvalo, aby se stali platnými členy České národní reprezentace v Taekwondo WTF – technických sestavách Poomsae.

Nejúspěšnějším ze všech se stal Kryštof Krechler, který v jednotlivcích vybojoval v nejobsazenější kategorii C „aspiranti 11-13 let“ stříbrnou medaili. Hned v závěsu za ním skočil na bronzové pozici ve stejné kategorii i Vlastimil Straka. Svými výkony, kterými za sebou nechali více než 30 dalších závodníků z celé Evropy, udivili nejenom trenéry, ale zejména sami sebe.

V kategorii „smíšených dvojic do 13 let“ dokázala zabojovat osmiletá Simona Kálalová se svým tréninkovým partnerem Kryštofem Krechlerem a pro Českou republiku se probojovali do finále, kde společně získali další stříbrné umístění. Simoně v kategorii jednotlivců „začátečníci 7-10 let“ se podařilo postoupit do finále, kde ji bohužel nevyšla finálová sestava podle jejích představ a kolínská nejpilnější závodnice tak skončila na nepopulárním čtvrtém místě, což je samozřejmě při prvním mezinárodním startu krásné umístění.

Ostatní účastnice Jitka Poláčková s Terezou Kopelentovou se v jednotlivcích v kategorii C „juniorky 14-18“ probojovaly do semifinále a obsadily krásnou čtvrtou a pátou příčku.

Všichni kolínští závodníci si zaslouží velký dík za prezentování města Kolína i celé České republiky v netradičním sportovním odvětví jakým bojové umění Taekwondo WTF bezesporu je.

(Tereza Lee N.)