Ze střelců dopadl nejlépe Filip Nepejchal

Poděbrady - Za nebývalého zájmu funkcionářů ČSS se uskutečnilo MČR mládeže ze vzduchových zbraní pro rok 2010 v tenisové hale Kluk u Poděbrad.

6.4.2010 2

„Řada sportovců využila možnosti přejímky zbraní již pátek a rovněž možnosti vyzkoušet střelbu v hale při dvoudenní VC Středočeského kraje, včetně našeho oddílu SSK DDM Kolín,“ uvedl trenér kolínských střelců Jiří Pokorný.

Dobře připravená hala přivítala celkem 147 dětí do 14 ti let, kteří změřili své síly v disciplíně vzduchová puška 30 ran vleže v kategorii do 12 a do 14 let. Početné zastoupení měl i Středočeský kraj, a to celkem 27 střelců, kdy z toho 5 sportovců bylo z oddílu SSK DDM Kolín.

Tento oddíl zastupovali v první směně Filip Nepejchal v kategorii do 12 ti let a Tomáš Záliger v kategorii do 14 ti let. Již před samotným závodem bylo jasné, že jen výkony na hranici osobního rekordu budou stačit na medaili. V kategorii do 12 ti let však zvítězil výkonem 300 bodů a vytvořil nový rekord ČR Milan Hospr ze Žilova, na skvělém čtvrtém místě skončil Filip Nepejchal výkonem 297 bodů.

V této kategorii reprezentoval Kolín ještě Matěj Šubrt 289/22 místo, Tomáš Pokorný, 280/37 místo, Martin Cintl 273/41 místo. Družstvo Středočeského kraje ve složení Chmel, Šilhová a Nepejchal obsadilo šestou pozici.

Ve starší kategorii chlapci se přesně opakovala situace z roku 2009, kdy na titul stačilo „jen“ 299 bodů a kdy tehdy zvítězil Kolíňák David Hnida. Této hranice dosáhlo letos pět střelců. Z vítězství se letos radoval nadějný Aleš Poláček, který vloni vyhrál do 12 ti let, druhý skončil Kováč z Brna a třetí Bekr ze Sokolova zopakovali své umístění z loňska.

Velmi dobře zastřílel Tomáš Záliger, který s novou zbraní napálil 298, což by vloni stačilo na druhé místo, ale letos za tento výkon skončil sedmý.

Nedočkavci čekali venku před otevřením volební místnosti

Pečky - Volební komise 4. okrsku v Pečkách se začala ve zdejší sokolovně scházet v půl druhé. Bylo potřeba připravit obálky a zapečetit urny. Už pár minut před druhou hodinou stáli venku první nedočkavci.

AUTOMIX.CZ

Absurdní šikana? Český řidič platil pokutu za překročení rychlosti o 1 km/h

Doby, kdy čeští řidiči mohli nad postihy za dopravní prohřešky spáchané v zahraničí v podstatě mávnout rukou, jsou dávno pryč. Dnes totiž existuje velká šance, že si vás "najdou" i po navrátu do České republiky. Oznámení o pokutě vám přitom může přijít i po několika měsících. A co je mnohem důležitější, pokutu můžete dostat i za naprostou banalitu.

Od volební urny s kočárkem za příbuznými

Kolín – Alespoň na chvíli vzdálen od politických třenic zůstane po dobu voleb lídr středočeské kandidátky STAN Vít Rakušan. Volit bude čtyři hodiny po poledni v Kolíně, kde působí jako neuvolněný starosta – a do volební místnosti ve školce v Bachmačské ulici to má jen kousek; bydlí totiž ve stejné ulici. Jinak se ale jeho světem stanou návštěvy příbuzných – a kočárek.

Volit se bude ve školách, na zimním stadionu či v hostinci

Kolínsko - Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky jsou za dveřmi. Zjistili jsme pro vás, na kolik místech na Kolínsku přijdou voliči k volebním urnám a přinášíme vám také přehled nejnetradičnějších volebních místností.