V disciplíně vzduchová puška 60 ran stoje reprezentoval kolínský oddíl v Plzni Václav Šmíd, který v kategorii muži nastřílel slabších 570 bodů a obsadil 22. příčku.

V disciplíně vzduchová puška 40 ran stoje v kategorii mladší dorost nastřílel Tomáš Coubal 368 bodů a tímto výkonem skončil devátý.

O kousek dál na pražské Ruzyni se na republikovém šampionátu mládeže představilo celkem sedm střelců.

Na této akci se každoročně pořádají závody pro střelce v disciplíně vzduchová puška 30 ran vleže na vzdálenost 10 metrů. Tato disciplína, která je určena pro nejmenší děti v kategorii do 12 ti a do 14 ti let, je populární například v Německu, Polsku nebo Slovensku. Absolutní nástřel je hodnota 300 bodů, což znamená, že střelec musí zasáhnout každou ranou desítku o velikosti 0,5mm.

„Tento výkon umí z našeho oddílu jen Václav Šmíd a Filip Nepejchal,“ podotkl kolínský trenér Jiří Pokorný.

V kategorii chlapci do 14 ti let nastřílel zlepšující se Tomáš Pokorný stabilní výsledek 294 bodů, v konkurenci 57 chlapců skončil na 29. místě.

Stejný výkon podal Martin Uher, který v letošním roce přestoupil do kolínského oddílu za lepšími podmínkami. Svým výkonem obsadil 27. pozici.

Talentovaný Ondřej Lapáček přidal jeden bod, a tak výkonem 295 bral 25. místo.

Družstvo Kolína ve složení Pokorný, Lapáček, Uher obsadilo nástřelem 883 bodů celkem 13. místo z celkových třiadvaceti družstev.

Svůj lepší výsledek prokázal Lukáš Sýkora, který nástřelem 293 bodů skončil třiatřicátý.

Ve stejné disciplíně v kategorii dívky do 14 let podala velmi pěkný výkon Kateřina Paprocká, která po přestupu z oddílu Bohemia Poděbrady obsadila nástřelem a novým osobním rekordem 296 v silné konkurenci dívek 13. místo.

Svým výkonem poté pomohla Středočeskému družstvu ve složení Paprocká, Karásek Gladkov k sedmé příčce.

V nejmenší kategorii do 12 ti let svou premiéru zvládl Lukáš Píša. Za výkon 283 bodů bral 30. místo a také on si vytvořil osobní rekord.

Nejlépe si na republikovém šampionátu mládeže vedl Filip Nepejchal, který velmi vyrovnaným výkonem 100, 99, 100 napálil 299 bodů, což stačilo na třetí místo.

K medaili Filipovi pomohlo i to, že měl celkem 28 centrových desítek (nejvíce ze všech závodníků – pozn. red.) a tak předstihl závodníka, který měl stejný nástřel. Vítěz a druhý v pořadí měli každý 300 bodů.

Krajskému trenérovi se podařilo před samotným závodem vytvořit družstvo Středočeského kraje ve složení Nepejchal, Míšek, Tichý, které získalo nástřelem 892 titul ve vzduchové pušce v kategorii do 12 let.

„Filip tak ziskem dvou medailí prožil krásnou sobotu,“ konstatoval Jiří Pokorný.