„Našim střelcům se podařilo zúročit tréninkové úsilí a kvalitní zázemí, které nabízí Dům dětí a mládeže Kolín,“ uvedl trenér Jiří Pokorný.
Kolínský oddíl reprezentoval Kryštof Henych, který výkonem 295 obsadil 17. místo v kategorii 13-14 let, na 31. místě skončil Tomáš Záliger nástřelem 289 bodů.
Pak to však přišlo. Ke svému závodu se postavil třináctiletý David Hnida, který hned na svém prvním mistrovství nastřílel osobní rekord 99, 100, 100 celkem 299 a tímto výkonem získal mistrovský titul pro rok 2009 v kategorii 13-14 let v disciplíně 30 ran vleže.
„Ačkoliv počátky sportovní střelby v Kolíně jsou datovány od roku 1961, je David Hnida prokazatelně prvním závodníkem, který získal uvedený titul v této disciplíně,“ podotkl Jiří Pokorný.
Navíc družstvo ve složení Hnida, Henych, Záliger skončilo na výborném 8. místě v obrovské konkurenci.
„Další radost nám udělal nejmladší účastník MČR talentovaný devítiletý Filip Nepejchal, který nástřelem 291 bodů pomohl k zisku stříbrné medaile družstva Středočeského krajského sdružení Českého střeleckého svazu, kam byl na základě svých výkonů nominován,“ dodal Pokorný.